Strona główna 0_Slider Świdnickie Biennale Modelarskie z Czerwonym Baronem

Świdnickie Biennale Modelarskie z Czerwonym Baronem

0

Sami są mistrzami w budowaniu modeli samolotów, samochodów,statków, a raz do roku zapraszają hobbystów z całego świata do Świdnicy na festiwal. W tym roku wydarzenie zmienia nazwę i rozszerza ofertę. Istniejący od 1982 roku Świdnicki Klub Modelarski im.”PFT-Cyrk Skalskiego” zaprasza od 3 do 4 września na Świdnickie Biennale Modelarskie.

model1W tych dniach zostanie zorganizowany konkurs modelarski i wystawa modeli.
– Zapraszamy starszych, młodszych, rodziców z dziećmi, wszystkich, którzy zapragną zobaczyć modele samolotów, pojazdów, okrętów, figurek i dioram w miniaturze – zachęcają organizatorzy biennale. – Repliki w różnych skalach pomniejszenia zaprezentują najlepsi modelarze z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec i Francji. Jedną z głównych, a zarazem prestiżowych nagród naszego konkursu jest duża statuetka „Richthofena”, którą przyznajemy za najlepszy model samolotu z okresu I wojny światowej. Dla najmłodszych przygotowaliśmy warsztaty modelarskie pt.”Budujemy „Czerwonego Barona”- zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami, dziadkami lub indywidualnie do sklejania modeli samolotów” Czerwonego Barona”.

Setki modeli będzie można zobaczyć w sali głównej świdnickiego Klubu Bolko przy placu Grunwaldzkim 11. Organizatorzy zapraszają w sobotę, 3 września od godz.12:00 do 17:00. Natomiast w niedzielę, 4 września, już od godz.9:00 do 14:00. Wstęp wolny. Więcej na IPMS Świdnica www.ipmsswidnica.pl

/opr. red/
Zdjęcie archiwalne

plakat

Poprzedni artykułIle kosztują przygotowania do szkoły?
Następny artykułW sobotę Polonia-Stal zagra z Karoliną