Strona główna 0_Slider Straż Miejska w nowym miejscu

Straż Miejska w nowym miejscu [FOTO]

5

Z wielomiesięcznym opóźnieniem, ale przeprowadzka ruszyła na dobre. Świdnicka Straż Miejska zmienia siedzibę z ulicy Traugutta na Dworcową. Przenosiny zakończą się za 2-3 dni i wówczas strażnicy będą urzędowali na dworcu Świdnica Miasto.

PRZEPROWADZKA STRAŻY MIEJSKIJ - 02.08.2016 - (1)

Nie udało się zamiaru zrealizować, tak jak planowano, bo na przeszkodzie stanęły uzgodnienia z konserwatorem i instalacja łączności oraz dostępu do baz CEPIK i PESEL.  Początkowo jednostka miała się przenieść pod koniec 2015 roku, pierwszy transport mebli pojechał 6 kwietnia 2016 roku, ale dopiero dziś ruszyła faktyczna przeprowadzka. – Po kolei zabieramy wszystkie szafki, stoły, biurka, krzesła – wylicza Marek Fiłonowicz. Ostatnia zostanie przeniesiona dyżurka i centrum miejskiego monitoringu. – Mam nadzieję, że operacja zakończy się 4-5 sierpnia – dodaje strażnik.

Funkcjonariusze mają do dyspozycji 11 pomieszczeń na parterze i piętrze dworca, który od gruntownej modernizacji, przeprowadzonej w 2012 roku, stoi w znacznej części niezagospodarowany. Na parterze znajdzie się dyżurka, gdzie można osobiście zgłaszać interwencje. Strażnicy będą mieli do dyspozycji szatnię, kuchnię, małą salę narad, kilka pomieszczeń biurowych. Sercem jednostki jest centrum miejskiego monitoringu, gdzie przez całą dobę obserwowany jest obraz z blisko 30 kamer.

/asz/

Zdjęcia Anna Pawłowska

Poprzedni artykułInwalida ze Świdnicy oralnie zgwałcił 5-latka
Następny artykułPiast Gliwice zbyt silny [FOTO]