Strona główna 0_Slider SLD popiera likwidację gimnazjów

SLD popiera likwidację gimnazjów

2

Dolnośląski Sojusz Lewicy Demokratycznej poparł PIS-owski pomysł zlikwidowania gimnazjów. Oficjalne stanowisko  w tej sprawie podpisał Marek Dyduch, szef struktur wojewódzkich partii. Co na to prezydent Świdnicy, która jest członkiem SLD?

SLD na Dolnym Śląsku popiera likwidację gimnazjów i powstanie ośmioletnich szkół podstawowych – czytamy w stanowisku przesłanym do mediów w związku z jutrzejszym rozpoczęciem roku szkolnego. – Wyrażamy jednak swoje zaniepokojenie informacjami o planowanych zwolnieniach wśród nauczycieli. W trosce o pracowników dydaktycznych postulujemy o ich zagospodarowanie poprzez utworzenie klas o mniejszej liczebności uczniów, dzięki czemu podniesiony zostanie ich poziom edukacyjny. Jednocześnie apelujemy do Rządu RP o zabezpieczenie odpowiedniej ilości środków w budżecie państwa w celu dofinansowania samorządów, które nie powinny samodzielnie ponosić kosztów reformy i aby skutecznie mogły ją wprowadzić w życie.

Wygaszanie gimnazjów minister edukacji Anna Zalewska zapowiedziała 27 czerwca. Nadal trwa oczekiwanie na konkretne rozwiązania. Decyzję o zmianie systemu oświatowego w czerwcu skrytykowała prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, która jest członkiem SLD. Dzisiaj podtrzymuje swoje stanowisko: Uważam, że przeprowadzanie jakiejkolwiek reformy systemu edukacji przy obecnym niżu demograficznym i bez przygotowania podstaw programowych jest błędem. Na dzieciach nie wolno eksperymentować. Koszty reformy poniosą samorządy oraz nauczyciele. Nie obędzie się bez zwolnień kadry pedagogicznej.

/asz/

Poprzedni artykułCo się wydarzy w najbliższy piątek?
Następny artykułPatrole na rozpoczęcie szkoły