Strona główna 0_Slider Remonty za pół miliona

Remonty za pół miliona

0

Wielkie porządki przed pierwszym dzwonkiem ruszyły w świdnickich szkołach, w kilku trwają także prace remontowe. W Gimnazjum nr 4 powstaje nowoczesna biblioteka, w Szkole Podstawowej nr 6 nowa klasa z zapleczem.

remont SP 6 (2)Dyrektor SP 6 Violetta Skibicka w samym środku remontu dawnego mieszkania służbowego przy szkole. Firma budowlana zapewnia, że zdąży z adaptacją przed 1 września.

Niektórych zmian uczniowie po powrocie z wakacji nie dostrzegą, bo wymieniane są np. instalacje elektryczne (w Gimnazjum nr 2, koszt prac to 200 tysięcy złotych), ale już w Gimnazjum nr 4 efekt zainwestowanych w ramach budżetu obywatelskiego 100 tysięcy złotych jest zdecydowanie widoczny. Właśnie kończy się urządzanie Centrum Edukacji Czytelniczej.

biblioteka G4Trwa meblowanie nowoczesnej biblioteki w G4.

W Szkole Podstawowej nr 6 za 92 tysiące złotych trwa adaptowanie dawnego mieszkania woźnego na nową salę wraz z toaletami i szatnią. – Od 1 września będzie się tu uczyła najliczniejsza III klasa – mówi dyrektor Violetta Skibicka i dodaje, że wraz z zakończeniem tego zadania w szkole zrobione będzie prawie wszystko. Placówka przeszła termomodernizację, ma nowoczesne boiska i wyremontowany dziedziniec. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze nowych podłóg na niektórych korytarzach.

Remonty wakacyjne objęły także dwa przedszkola i Młodzieżowy Dom Kultury. W sumie z  budżetu miasta wydano 549 tysięcy złotych.

/asz/

Poprzedni artykułSpłonęło poddasze
Następny artykułŚciął znak, zatrzymał się na płocie [FOTO]