Strona główna 0_Slider Odlotowy piknik w Świebodzicach

Odlotowy piknik w Świebodzicach

0

Śmigłowce MI-8 oraz Puszczyk będą największą atrakcją tegorocznej edycji „Odlotowego Pikniku Lotniczego”  w Świebodzicach. Na organizowanej po raz piąty imprezie nie zabraknie też „zwykłych” samolotów, szybowców oraz modeli sterowanych. Wszyscy szukający wrażeń i adrenaliny będą mogli uczestniczyć w  lotach  widokowych w okolice Zamku Książ oraz „złotego pociągu”. 

samoloty5

Z kolei dla tych, którzy nie lubią odrywać się od ziemi  przygotowano przejażdżki transporterami SKOT i BRDM, będzie można oglądać także ekspozycję sprzętu lotniczego i militarnego, w tym stację radiolokacyjną. Celność oka wszyscy chętni sprawdzą na strzelnicy sportowej oraz symulatorze karabinu AK-47,  pokaz umiejętności dadzą funkcjonariusze Służby Celnej, a najmłodsi będą mogli liczyć na pamiątkowe samolociki, a także wziąć udział w konkursach z nagrodami.

Kolejny już piknik nie może obyć się bez Zawodów Spadochronowych na celność lądowania o Puchar Burmistrza Miasta Świebodzice. Zgodnie z tradycją, w szranki staną najlepsi zawodnicy w kraju oraz  członkowie  kadry narodowej.

Impreza rozpocznie się 20, a zakończy 21 sierpnia w Świebodzicach na terenie Gminnego Lotniska. Organizatorzy zapraszają każdego dnia od 10.00 do zachodu słońca.

/opr. red./

piknik lotniczy

 

Poprzedni artykułSzare Wilki wróciły do treningów
Następny artykułTesco w Świdnicy nie zwalnia