Strona główna 0_Slider Nowy mural w błękitach

Nowy mural w błękitach [FOTO]

7

Kolejna ściana w Świdnicy stała się miejscem twórczej realizacji. Autorem muralu na dawnym zakładzie balneologii przy ulicy Równej jest pochodzący z Gdańska artysta młodego pokolenia Seikon.

mural 3Specjalizuje się w geometrycznych kompozycjach, które podejmują dialog z otoczeniem. Jego realizacje można oglądać do 7 września na wystawie w świdnickiej Galerii Fotografii.

Mural, powstający dzięki współpracy ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury, znakomicie nawiązuje do otoczenia. Kolory i układ geometrycznych figur natychmiast przywołują na myśl bezpośrednie sąsiedztwo krytego basenu z błękitną taflą. Wystawa i mural powstały w ramach rezydencji artystycznej, organizowanej przez Fundację Zero Point i Świdnicki Ośrodek Kultury. W zorganizowaniu prac pomógł Robert Kukla, znany świdnicki artysta plastyk i animator życia kulturalnego.

– Sam artysta z pobytu w Świdnicy jest bardzo zadowolony – zapewnia Łukasz Podgórski, jeden z kuratorów rezydencji artystycznej. Na finał zaprasza widzów na projekcję filmu. W piątek, 26 sierpnia o godzinie 20.00 będzie można obejrzeć pod wieżą ratuszową SUPRA NATURA, eksperymentalny dokument duetu Seth Morley i Dem. Film podejmuje wątki związane z ludzkim przywiązaniem i samotnością. Narracja w symboliczny sposób przedstawia kontekst relacji ludzi z pierwotnymi aspektami rzeczywistości.

Wśród świdnickich murali są bardzo udane realizacje, ale nie brakuje także takie, którym do sztuki jest bardzo daleko:

Poprzedni artykułKto wyrzucił ślepe szczenię?
Następny artykułMistrzostwa Polski w Morawie