Strona główna 0_Slider Mural na dawnym zakładzie balneologii

Mural na dawnym zakładzie balneologii [FOTO]

5

Świdnica miastem murali – to hasło powoli zaczyna nabierać zdecydowanego uzasadnienia. Kolejny uliczny obraz powstaje na ścianie nieczynnego od lat zakładu balneologii przy krytym basenie w Świdnicy. Jego autorem jest Seikon. Kim jest artysta, będzie można się dowiedzieć już w sobotę, 20 sierpnia podczas wernisażu jego prac i pokazu filmu.

Mural  (4)Na ścianie przy ul. Równej powstanie abstrakcja geometryczna. Będzie jedną z trzech wielkoformatowych realizacji, zaplanowanych w najbliższym czasie. Kolejne mają powstać przy centrum przesiadkowym i na jednym z supermarketów.

Zdjęcia Artur Ciachowski

Seikon to jeden z ciekawszych artystów wizualnych młodego pokolenia w Polsce. Specjalizuje się w tworzeniu unikalnych abstrakcyjnych kompozycji. Za pomocą płaskich płaszczyzn oraz precyzyjnie opracowanych form geometrycznych tworzą one dialog z miejscem i pejzażem miejskim.

Wernisaż wystawy w Galerii Fotografii zapoczątkuje rezydencję artysty, w ramach której zrealizuje pracę w przestrzeni miejskiej. Rezydencja połączona jest z indywidualną wystawą jego prac. Jest to kontynuacja zeszłorocznych działań Fundacji Zero Point, kiedy to swoje murale w Świdnicy zrealizował Wojtek Otecki oraz Luca Zamoc.

Kuratorami wystawy są Wojciech Kołacz-Otecki i Łukasz Podgórski

Wernisaż wystawy: sobota, 20 sierpnia, godz. 19.00
miejsce: Galeria Fotografii w Świdnicy

Projekcja filmu Rurales, 20 sierpnia, godzina 20.00
miejsce: dziedziniec wieży ratuszowej w Świdnicy
wstęp wolny

Organizatorzy: Fundacja Zero Point, Świdnicki Ośrodek Kultury

 

Poprzedni artykułPorzucone przy rondzie szukają domu [AKTUALIZACJA]
Następny artykułSkrzyżowanie na 35-tce wkrótce będzie otwarte