Strona główna Kultura Miejska sztuka Seikona

Miejska sztuka Seikona [WERNISAŻ I FILM]

0

Fundacja Zero Point i Świdnicki Ośrodek Kultury zapraszają na plenerową projekcję filmu Rurales na dziedzińcu wieży ratuszowej. Pokaz będzie poprzedzony otwarciem  wystawy Seikona w Galerii Fotografii w Świdnicy, pomysłodawcę projektu.

12540841_988950031167525_4700919427564015065_n

 Seikon to jeden z ciekawszych artystów wizualnych młodego pokolenia w Polsce. Specjalizuje się w tworzeniu unikalnych abstrakcyjnych kompozycji – Za pomocą płaskich płaszczyzn oraz precyzyjnie opracowanych form geometrycznych tworzą one dialog z miejscem i pejzażem miejskim. Malarstwo to nie mogłoby istnieć bez architektury. Nie jest też nośnikiem treści lecz przypomina, że forma, rytm i kolor – podobnie jak muzyka – ma moc oddziaływania na naszą psychikę.

Wernisaż wystawy w Galerii Fotografii zapoczątkuje rezydencję artysty, w ramach której zrealizuje pracę w przestrzeni miejskiej. Rezydencja połączona jest z indywidualną wystawą jego prac. Jest to kontynuacja zeszłorocznych działań Fundacji Zero Point, kiedy to swoje murale w Świdnicy zrealizował Wojtek Otecki oraz Luca Zamoc.

Kuratorami wystawy są Wojciech Kołacz-Otecki i Łukasz Podgórski

SEIKON in Parchowo

FILM

Trzech artystów Krik Kong, SEIKON, JAY-POP oraz filmowiec Kuba Goździewicz wyruszają w trasę po Polsce odwiedzając wsie i małe miasteczka. Co się wydarzy, gdy zamiast w mieście, street art pojawi się na polskiej wsi? Jak zadziała w tak nietypowej dla siebie przestrzeni? Czy zyska uznanie mieszkańców?

– Naszą główną ideą jest poszukiwanie jak najbardziej niedostępnych i skrytych miejsc, przeważnie odciętych od głównych szlaków komunikacyjnych. Lubimy wsie, które są zamieszkane przez może pięćdziesiąt osób. Tam czujemy się najlepiej – wyjaśnia Seikon.

Rurales to film, który jest zapisem miesięcy pracy, tysięcy pokonanych kilometrów i dziesiątek odwiedzonych miejscowości. Artyści odkrywają lokalizacje zapomniane i pełne kontrastów. Na kolejnych etapach podróży dołączają do nich goście, w filmie pojawiają się między innymi Gregor Gonsior, SC Szyman, Mrufig, Zwycky.

Wernisaż wystawy: sobota, 20 sierpnia, godz. 19.00
miejsce: Galeria Fotografii w Świdnicy

Projekcja filmu Rurales
miejsce: dziedziniec wieży ratuszowej w Świdnicy
wstęp wolny

Organizatorzy: Fundacja Zero Point, Świdnicki Ośrodek Kultury

Poprzedni artykułWraca ruch na ul. Sprzymierzeńców [FOTO]
Następny artykułSłodka zemsta starszej pani