Strona główna 0_Slider Lepią własną ulicę

Lepią własną ulicę [FOTO]

0

Dzieci, młodzież oraz seniorzy z Domu Senior-Wigor rozpoczęli lepienie z gliny ulicy Kościelnej w Świdnicy. Przy szkolnych stołach rozstawionych na chodniku od rana zasiadło kilka osób  i w skupieniu najpierw ugniata, potem wałkuje, a na końcu modeluje fronty kamienic.

Chcemy zachęcić w ten sposób mieszkańców,  którzy zazwyczaj chodzą ze spuszczoną głową, nie widząc, jak piękne mają domy. Nie szkodzi, że są stare i czasem  tynk z nich odpada. Ale mają klasę i warto na nie spojrzeć. Przez tę akcję chcemy,  żeby mieszkańcy nie tylko ulicy Kościelnej zaczęli patrzeć w górę – mówi Marek Sztark menedżer kultury i animator rozwoju lokalnego ze Szczecina, który jest jednocześnie koordynatorem projektu „Dolny Śląsk”.  – Te gliniane budynki będą miały tylko ściany, a w środku będą puste. Po uformowaniu  zostaną wypalone w piecu ceramicznym, natomiast na zakończenie zostaną wypełnione prawdziwym światłem. Jeszcze nie wiemy, gdzie trafią,  choć podejrzewam, że mieszkańcy chcieliby  mieć takie miniaturki na podwórkach swoich domów.

Aby rzeźby wiernie oddawały rzeczywistość, każdy budynek został obfotografowany i  mieszkańcy dokładnie odwzorują wszystkie frontony. Lepienie odbywa się od godz.10.00 do 16.00 i potrwa do niedzieli.

/red., foto. Anna Pawłowska/

 

Poprzedni artykułŚwidniccy radni przyjęli program ochrony środowiska
Następny artykułChcesz być zdrowa, nie noś szpilek