Strona główna 0_Slider Dwumiesięczny areszt dla ojca podejrzanego o pobicie niemowlęcia

Dwumiesięczny areszt dla ojca podejrzanego o pobicie niemowlęcia

0

Sąd zdecydował o 2-miesięcznym areszcie dla  21- letniego Arkadiusza I., ojca niemowlaka, który w niedzielny wieczór trafił do świdnickiego szpitala ze złamaną rączką. Mężczyźnie  zostały przedstawione dwa zarzuty: z artykułu 207 paragraf 1 o znęcaniu się oraz z artykułu 157 paragraf 1 o spowodowanie obrażeń. Podejrzany nie przyznaje się do winy i przedstawia własną wersję wydarzeń, której   prokuratura nie może obecnie ujawnić.

Wiadomo jedynie, że matka dziecka tłumaczyła wcześniej, jakoby 3-miesięczne niemowlę złamało sobie rączkę w łóżeczku, gdy próbowało przewrócić się na bok, a sińce na buzi powstały, podczas karmienia, gdy na twarz dziecka spadła przez przypadek butelka. Sprawa wyszła na jaw, gdy rodzice z dzieckiem zgłosili się do stacji świdnickiego Pogotowia Ratunkowego tuż przed północą w minioną niedzielę.

Lekarka pełniąca dyżur stwierdziła obrzęk rączki i niewielkie zadrapanie na policzku. Zadecydowała natychmiast o przewiezieniu małego Fabiana   do szpitala dziecięcego we Wrocławiu. Podczas transportu na buzi dziecka pojawił się obrzęk i siniec. Takie objawy mogły wskazywać na stosowanie przemocy, dlatego wrocławski szpital zdecydował o zawiadomieniu  organów ścigania. Jeśli  prokurator udowodni winę, ojcu niemowlęcia może  grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

/red/

 

 

Poprzedni artykułPolonia-Stal powalczy w Oleśnicy (RELACJA LIVE)
Następny artykułTenisowa szkółka zakończona