Strona główna 112 Droga Świdnica-Stanowice pod lupą policjantów

Droga Świdnica-Stanowice pod lupą policjantów

8

Policjanci wydziałów ruchu drogowego z powiatów świdnickiego, dzierżoniowskiego, kłodzkiego oraz ząbkowickiego będą dzisiaj, 10 sierpnia w godz.14:00-22:00, prowadzić wspólne działania mające na celu zmniejszenie liczby wypadków na drogach. W obrębie naszego powiatu patrole pojawią się głównie na drodze wojewódzkiej nr 382.

Brawura, arogancja, nieuwaga, rażące nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego, nadmierna prędkość, jazda pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, to główne przyczyny wypadków drogowych. Pomimo podejmowania licznych działań policyjnych, komunikatów, apeli nawołujących do przestrzegania ograniczeń prędkości, w dalszym ciągu stwierdza się, że wiele osób nie stosuje się do znaków drogowych, a tym samym przekracza dozwoloną prędkość, co niejednokrotnie jest przyczyną poważnych w skutkach zdarzeń.

Planowane działania mają na celu nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego, ale również „napiętnowanie” ich negatywnych zachowań oraz wyrobienie u kierowców przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna, a kara za popełnione wykroczenia nieuchronna.

 W obrębie naszego powiatu patrole pojawią się głównie na drodze wojewódzkiej nr 382, prowadzącej od Grodziszcza, poprzez Boleścin, Świdnicę, Stary oraz Nowy Jaworów, aż do Stanowic.

/KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułSetka policjantów i śmigłowiec nad Świebodzicami [Aktualizacja]
Następny artykułFestiwal Bachowski: Zmiana w repertuarze!