Strona główna 0_Slider Dokąd na weekend?

Dokąd na weekend?

0

Sierpień ma się wprawdzie ku końcowi, ale nie oznacza to, że wolne od pracy dni trzeba spędzać w domu przed telewizorem. W powiecie dzieje się tak dużo, że aby nic Państwu nie umknęło, zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie interesujące wydarzenia. Niewątpliwie największym powodzeniem będzie się cieszył świdnicki Zalew Witoszówka, bo tam w sobotę, podczas pikniku zostanie oficjalnie oddany do użytku bosmanat z wypożyczalnią sprzętu pływającego. Początek zabawy zaplanowano na o godz. 11.00.  A co oprócz tego?

pomost-12

PIĄTEK – 19 sierpnia

godz. 18.00

Świdnicki Ośrodek Kultury

Wernisaż wystawy malarstwa Andrzeja Andrzejewskiego.

Jako zdeklarowany mieszczuch uwiecznia miejskie krajobrazy kamienic, chodników, zapomnianych klatek schodowych. Równolegle tęskni za przyrodą w czystej, nienaruszonej postaci malując kwiaty, gęstwiny leśne i jeziora.

 SOBOTA – 20 sierpnia

 godz.10.00 – 19.00

Świebodzice

Odlotowy Piknik Lotniczy

Największą atrakcją tegorocznej edycji będą prawdopodobnie Śmigłowce MI-8 oraz Puszczyk. Na organizowanej po raz piaty imprezie nie zabraknie też „zwykłych” samolotów, śmigłowców oraz modeli sterowanych.

 godz 10.00

Jaworzyna Śląska

XII Grand Prix MTB Solidarności

Trasa wyścigu poprowadzi  po drogach i bezdrożach jaworzyńskiej żwirowni. W tym roku zawodnicy posiadający licencję będą rywalizować o punkty w challenge’u Polskiego Związku Kolarskiego i Dolnośląskiego Związku Kolarskiego. Natomiast miłośnicy sportu rowerowego duzi i mali będą mogli stanąć do rywalizacji w swojej kategorii. Zapisy rozpoczynają się od godz. 8:00. Biuro wyścigu mieścić się będzie przy ul. Towarowej.

godz. 11.00

Piknik nad Zalewem Witoszówka

podczas pikniku zostanie oficjalnie oddany do użytku bosmanat. I nareszcie będzie można popływać kajakami, rowerami wodnymi, a nawet malutkimi żaglówkami. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane z budżetu obywatelskiego, a miasto zdecydowało się dorzucić nieco i zamontować jeszcze jedną atrakcję – pływającą fontannę.

godz.16.30

 Pałac w Morawie nieopodal Strzegomia

Koncert finałowy Akademii Muzycznej. W programie m. in. Symfonia D-dur Mendelssohna, Melodie cygańskie Pablo de Sarasate, Koncert na dwoje skrzypiec i orkiestrę J. S. Bacha oraz Pieśni śląskie Lutosławskiego w wykonaniu kwartetu smyczkowego.

godz. 18.00

Świdnica – Rynek

Wernisaż Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „ŚWIDNICA 2016”

godz. 19.00

Galeria Fotografii w Świdnicy

Wernisaż wystawy Seikona jednego z ciekawszych  artystów wizualnych młodego pokolenia, specjalizującego się w tworzeniu unikalnych abstrakcyjnych kompozycji. Wernisaż zakończy pokaz filmu Rurales na dziedzińcu wieży ratuszowej.

NIEDZIELA – 21 sierpnia

godz. 10.00 – 17.00

Świebodzice

Drugi dzień Odlotowego Pikniku Lotniczego

 godz.10.00

OSiR Świdnica

  1. Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej

W turnieju biorą udział zespoły dwuosobowe. Rywalizacja będzie przeprowadzona w kategoriach kobiet i mężczyzn. Zapisy w dniu imprezy od godziny 9.30.

10.00

Morawa nieopodal Strzegomia

Zawody Regionalne i Towarzyskie w skokach przez przeszkody oraz zawody o Grand Prix Dolnego Śląska kucy w skokach przez przeszkody.

/red/

Poprzedni artykułProwadzi, ale warto jeszcze dodać głosów!
Następny artykuł„Mariusz rysuje” – czas na Polskę