Strona główna 0_Slider Basen w Żarowie oficjalnie otwarty

Basen w Żarowie oficjalnie otwarty [FOTO/VIDEO]

1

Blisko 20 lat Żarów czekał na kryty basen. Dzisiaj historia miała swój szczęśliwy finał podczas uroczystego otwarcia, a za kilka dni z nowej atrakcji będą mogli korzystać amatorzy pływania z całego regionu.

Otwarcie Basenu w Żarowie (43)WiR, czyli Woda i Rekreacja – taką nazwę nosi wodne centrum, które dopełniło kompleks sportowo-edukacyjny. Basen powstał przy ulicy Piastowskiej przy gimnazjum i hali sportowej. Podczas otwarcia burmistrz Leszek Michalak przypomniał długą drogę do finalizacji inwestycji, którą zaczął jeszcze w roku 1997 ówczesny szef gminy Zbigniew Chlebowski, a kontynuowała burmistrz Lilla Gruntkowska. – Miło jest być tym, który ma zaszczyt kończyć inwestycję – dodał. Wstęgę razem z burmistrzem przecinali m.in. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, parlamentarzyści Katarzyna Mrzygłocka, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Wojciech Murdzek, Wiesław Kilian, wicemarszałek województwa Ewa Mańkowska, starosta świdnicki Piotr Fedorowicz i znakomity sportowiec Paweł Fajdek.

Pochodzący z Żarowa mistrz w rzucie młotem w rozmowie ze Swidnica24.pl stwierdził, że Żarów zasłużył na ten obiekt. – Byłem pierwszym rocznikiem w nowym gimnazjum, nie doczekałem budowy sali sportowej, a teraz, gdy już trudno mówić o edukacji, na finał jest basen, ale bardzo cieszę się razem z mieszkańcami. Na pewno ten obiekt będzie pozwalał realizować pasje – stwierdził lekkoatleta. Dodał, że sam na pewno będzie się na basenie pojawiał.

Uroczystość otwarcia obfitowała w atrakcje – pokaz basenowej mody przygotowały żarowskie przedszkolaki, ratownicy zademonstrowali swoje umiejętności niesienia pomocy tonącym, został także ustanowiony pierwszy rekord w pływackiej sztafecie.

Hala basenowa wyposażona została w betonową nieckę o długości 25 metrów, brodzik i inne atrakcje dla najmłodszych oraz wannę SPA, która zaopatrzona została z kolei w dysze masażu wodnego i powietrznego. Na basenie nie zabraknie jacuzzi, sauny, łaźni parowej i zjeżdżalni dla wszystkich jego użytkowników. Są także przebieralnie, natryski i inne dodatkowe pomieszczenia. Obiektem zarządzać będzie Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Obiekt kosztował 9 milionów złotych, z czego 2,5 miliona stanowiła dotacja samorządu województwa.

Jak poinformował dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu Artur Adamek, obiekt zostanie udostępniony pod koniec przyszłego tygodnia, po zakończeniu ostatnich badań wody. Będzie czynny w dni powszednie od 6.30 do 22.00 (od 8.00 do 15.00 z obiektu będą korzystać szkoły), w weekendy od 8.00 do 22.00. W tygodniu bilet normalny za godzinę będzie kosztował 8 złotych w tygodniu, 9 zł w soboty i 10 zł w niedzielę. Pełny cennik wraz ze zniżkami zostanie opublikowany na stronie basenu, która ma zostać uruchomiona za kilka dni.

/asz/

Zdjęcia Artur Ciachowski

Poprzedni artykułPanie w kinie [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]
Następny artykułWypadek na skrzyżowaniu [FOTO]