Strona główna Sport Inne Z sukcesami w Olesznej

Z sukcesami w Olesznej

0

Kolarze Miejskiego Klubu Sportowego Karolina Jaworzyna Śląska wybrali się w ostatnią niedzielę, 3 lipca do Olesznej, gdzie odbył się XI wyścig MTB – Memoriał Mariana Gołdyna i Zbigniewa Niżyńskiego zaliczany do punktacji Challenge’u Dolnego Śląska.

kolarstwo

Nasi reprezentanci stanęli do rywalizacji z innymi klubami z Dolnego Śląska. Na stosunkowo płaskiej trasie (mimo nazwy – wyścig MTB) wyścig był poprowadzony w większości drogami asfaltowymi z fragmentami brukowymi. Jedynie przed metą organizatorzy przygotowali kilka niewysokich trawiastych pagórków. Do Olesznej pojechało ośmiu zawodników z Jaworzyny Śląskiej. Nasze najstarsze zawodniczki jadące w kategorii juniorka młodsza musiały zmierzyć się z trasą wynoszącą 13,2 km. Bezkonkurencyjnie pojechała Sara Tonder zajmując pierwsze miejsce. Martyna Wojas uplasowała się tuż za podium na czwartym miejscu. Na nieco dłuższym wynoszącym 19,2 km dystansie startowali juniorzy młodsi. Najlepiej spośród nich pojechał Jakub Bieliński zajmując trzecie miejsce, a pozostali zawodnicy Jakub Żuraw, Jakub Lisiecki i Marcin Zarębski uplasowali się pod koniec pierwszej dziesiątki. Na dystansie 10,8 km z jakim musiały zmierzyć się młodziczki Marta Kołodziejska wywalczyła szóstą lokatę. Najmłodsza z naszych zawodniczek Judyta Tonder jadąca w grupie żakinia na dystansie wynoszącym 7,2 km zajęła bardzo dobre, czwarte miejsce.