Strona główna Wydarzenia Świdnica Upał w Świdnicy

Upał w Świdnicy

0

Zgodnie z ostrzeżeniami meteorologów, poniedziałek w Świdnicy jest bardzo gorący. Przewidywana temperatura będzie się wahać od 30 do 34 stopni C. Taki upał, niskie ciśnienie i panująca w mieście duchota bardzo źle wpływają na stan zdrowia, zwłaszcza osób starszych i dzieci. Do południa, gdy temperatura nie osiągnęła apogeum, lekarze świdnickiego pogotowia interweniowali w przypadkach zasłabnięcia na ulicy tylko dwukrotnie.

kurtynaNiestety władze miejskie nie zadbały o ustawienie kurtyny wodnej w Rynku.

A my przypominamy, że w dni podobne do dzisiejszego osoby starsze, bądź chore nie powinny wychodzić z domów godzinach największych upałów tj. między 12.00, a 17.00, bo wysoka temperatura sprzyja odwodnieniu. Narażone są nie tylko osoby zawansowane wiekowo, ale też chorujące na nadciśnienie, chorobę wieńcową oraz schorzenia układu krążenia. Nawet nie wychodząc z domu należy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Wypicie kilku litrów wody, najlepiej niegazowanej to absolutna konieczność,  powinny pamiętać o tym osoby z nadciśnieniem oraz „sercowcy”.

 Jeżeli osoby starsze lub dzieci muszą wyjść z domu, obowiązkowo powinny mieć nakrycie głowy – może to być kapelusz, letni kaszkiet, bądź chusteczka. Należy też unikać przebywania w klimatyzowanych pomieszczaniach – zbyt duża różnica temperatur może u osób szczególnie wrażliwych doprowadzić do przeziębienia, a nawet zapalenia płuc.

Zatem nie pozostaje nic innego niż picie wody i czekanie na deszcz.

 fil

Poprzedni artykułNajpiękniejsza świdniczanka wygrywa
Następny artykułDwa brązy naszych pięściarek