Strona główna Kultura Szlak Seksualności przez Świdnicę

Szlak Seksualności przez Świdnicę

9

Mają ze sobą różową rikszę i wózek, i nie sposób ich nie zauważyć. Trójka Hiszpanów przemierza Europę na rowerach ze specyficzną misją. Rozmawiają o seksie i obyczajach seksualnych w krajach, do których dotrą. Jeden z przystanków był w Świdnicy.

Baskowie

Podróż ma zawiązek z Europejską Stolicą Kultury, której gospodarzem m.in. było San Sebastian. Biziz, projekt z San Sebastian, jest ambasadą Latarni Życia i składa się z pięciu rowerowych drużyn, które przemierzą Europę na pięciu tematycznych szlakach.

Misją wypraw jest zarejestrowanie różnych stylów życia Europejczyków, opisanie i udokumentowanie ich na blogu biziz.dss2016.eu oraz szerzenie wiedzy z zakresu poszczególnych tematów. Wyprawy zaczęły się w połowie 2016 roku a wyruszyły z: Las Palmas, Aten, Kopenhagi, Konstancji i Kaliningradu. Poświęcone są kolejno architekturze, kuchni, różnorodności biologicznej, społecznościom i seksualności.

Drużyna, która wyruszyła z Kaliningradu odwiedziła Wrocław. Trzech ambasadorów z San Sebastian zbiera informacje o stylu życia i zwyczajach dotyczących seksualności Europejczyków. Ich rowery mają charakterystyczny różowy kolor i wyposażone są w specjalne siedzenie dla pasażerów jak riksza oraz przyczepkę. Ważnym elementem prezentacji wyników ich projektu będzie pokaz zdjęć części ciała napotkanych na ich drodze osób. W ten sposób zbudują mapę odwiedzonych miejsc, którą uzupełnią o opis zebranych historii.

Niestety, w Świdnicy autorzy ciekawego projektu spotkali się wyłącznie z przedstawicielami Centrum Organizacji Pozarządowych.

Blog ze Szlaku Seksualności (fragment)

Wielu z Was, którzy właśnie przeczytali tytuł, uniosło brwi, otworzyło szeroko oczy i wykrzywiło usta – to wszystko albo z uśmiechem, albo grymasem na ustach. Ale, mimo że z początku może się to wydawać surrealistyczne, projekt Biziz jest dokładnie o tym. We wspólnej podróży z Kaliningradu do San Sebastian przemierzymy około 3000 km pedałując przez teren ośmiu państw i zbierając historie z życia wzięte, pełne intensywnych seksuologicznych smakołyków.

Dlaczego mówimy o seksualności? Ponieważ jest to po prostu konieczne. Niestrudzenie pochłaniamy wszystkie informacje na ten temat. Powszechnie mówimy o seksie, ale jednocześnie jesteśmy nieufni – ze względu na strach, niechęć czy nawet nienawiść. To sprzeczność, która towarzyszy temu zagadnieniu od zarania dziejów – ale dziś nabrała tempa i zostaje rozpowszechniona na całym świecie.

Na tym blogu znajdziecie opowieść z podróży po starym kontynencie, hymn życia ku różnorodności i synergii – czyli temu, co jest w seksie najważniejsze.

Celem prowadzonego przez nas bloga jest ukazanie w jaki sposób postrzegamy seksualność, relacje między płciami, a idąc krok dalej – promowanie pozytywnej postawy i zrozumienia społecznych aspektów.

Blog o podróży (w języku angielskim)

http://dss2016.eu/en/dss2016eu/life/biziz/sexuality/blog-ruben-olveira

/info Wrocław 2016 Europejska Stolica Kultury, opr. red./

Poprzedni artykułMiejsce pod przedszkole wyznaczone
Następny artykułOstatnie chwile na podpisy za poradnią