Strona główna Wydarzenia Ostatnie chwile na podpisy za poradnią

Ostatnie chwile na podpisy za poradnią

0

Jeszcze tylko do jutra do godz. 8.00 można składać podpisy pod petycją w sprawie utworzenia poradni laktacyjnej na terenie szpitala Latawiec. Z pomysłem utworzenia placówki wystąpiło stowarzyszenie Stowarzyszenia Świdnickich Mam „Mamy co kochamy”.

karmienie piersia

Karolina Osińska-Marcińczyk ze stowarzyszenia liczy na sukces – Wiemy, że w szpitalu można wygospodarować miejsce na ten cel, nie będzie też problemu z przeszkolonym personelem. Mamy nadzieję, że pan dyrektor, z którym chcemy umówić się w przyszłym tygodniu przychylnym okiem spojrzy na naszą inicjatywę.

Od lat karmienie piersią jest zalecane przez Europejską i Amerykańską Akademię Pediatrii jako najlepszy i najbardziej wartościowy sposób żywienia dzieci, zapewniający im prawidłowy rozwój. Jak wykazują badania niemowlęta karmione w sposób naturalny są lepiej rozwinięte ruchowo i intelektualnie. Zdarza się jednak, że podczas przystawiania do piersi pojawiają się problemy, a wówczas niezbędna jest wizyta u specjalisty. Niestety na Dolnym Śląsku wciąż brakuje  poradni laktacyjnych. W całym regionie jest ich zaledwie 9, z czego aż 5 we Wrocławiu.

 Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc w Europie pod względem długości karmienia naturalnego. Średnia długość to niespełna 5 miesięcy, podczas gdy dziecko powinno być odstawione od piersi najwcześniej po pół roku. Dlatego tak ważna jest inicjatywa świdnickich mam, wprawdzie do tej pory petycje podpisało 99 osób, ale być może do jutra ta liczba ulegnie zmianie. Tutaj można poprzeć tę inicjatywę.

fil

Poprzedni artykułSzlak Seksualności przez Świdnicę
Następny artykułFinał przemysłowego Miasta Dzieci