Strona główna Sport Inne Świdnicy fighterzy z wizytą w UM

Świdnicy fighterzy z wizytą w UM

0

Jeden mistrz żegna się ze świdnickimi kibicami, a kolejny zdobywa swoje pierwsze złoto. Tomasz Paździora stanął na najwyższym miejscu podium w trakcie rozegranych w Birmingham Mistrzostwach Świata w Taekwondo, natomiast jego starszy kolega Jerzy Brzostowski oficjalnie pożegnał się ze swoimi świdnickimi kibicami. W najbliższym czasie Jurek bronić będzie barw AZS-u Poznań. Obydwaj mistrzowie spotkali się z prezydent Świdnicy, Beatą Moskal-Słaniewską, aby podziękować za udzielone wsparcie ze strony miasta.

taekwondo

Uczniowski Klub Sportowy Gryf Świdnica ma ogromne szczęście do wynajdowania przyszłych mistrzów w niezwykle wymagającej dyscyplinie sportowej, jaką bez wątpienia jest taekwondo. Przez 14 lat barwy klubu i miasta reprezentował Jerzy Brzostowski, dwukrotny mistrz świata i Europy, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, który od teraz reprezentować będzie klub AZS Poznań. Jeden mistrz odchodzi ze świdnickiego klubu, a jego miejsce zajmuje kolejny. Tomasz Paździora to nowa nadzieja sportów walki w Świdnicy, który już zdobywa pierwsze medale na międzynarodowych imprezach. W ubiegłym tygodniu w Birmingham, Tomasz sięgnął po tytuł mistrza świata w kategorii juniorów (walki semi-contact czerwone pasy, kategoria wagowa -60kg). Stoczył cztery niezwykle wymagające pojedynki na swojej drodze do najwyższego miejsca na podium. W finałowej walce pokonał utytułowanego zawodnika z Walii.

Jestem zadowolony ze swojego występu w Birmingham. Poziom zawodów był bardzo wysoki, moi przeciwnicy nie pozostawiali wiele miejsca na błędy, jednak moja technika okazała się lepsza. Jestem mistrzem świata, zawsze o tym marzyłem i wiem, że ciężka praca jaką wkładam w każdy trening pozwoli mi zdobywać kolejne medale i tytuły – mówi świeżo upieczony mistrz świata w taekwondo, Tomasz Paździora. Swoją przygodę ze sportami walki Tomasz rozpoczął 8 lat temu. To za namową swojego wujka, ale przede wszystkim ojca trafił do świdnickiego UKS Taekwondo Gryf, gdzie pod okiem trenera Waldemara Zdębskiego wytrwale trenował, zdobywając kolejne stopnie uczniowskie.

Obydwaj mistrzowie w czwartek, 21 lipca spotkali się z prezydent Świdnicy, Beatą Moskal-Słaniewską, aby podziękować za wsparcie finansowe ze strony miasta, które pozwoliło im na wyjazd do Birmingham na Mistrzostwa Świata. – To ogromna radość spotykać się z tak utalentowanymi, młodymi sportowcami, dla których sztuki walki to coś więcej niż hobby. Szczególnie, że zdobywają tak znaczące tytuły w swoich dyscyplinach. Jeden mistrz opuszcza świdnicki klub, ale kolejny zajmuje już jego miejsce. Będziemy dalej kibicować Jurkowi w jego dążeniach do występu na Igrzyskach Olimpijskich, ale jednocześnie bacznie będziemy obserwować poczynania i wspierać jego następcę Tomasza, który pokazał, że ma talent i ogromnego ducha walki. Dziękuję im serdecznie za wspaniałą promocję naszego miasta – mówiła w trakcie spotkania prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Na zakończenie dwaj mistrzowie podarowali prezydent Świdnicy pamiątkową koszulkę i obiecali, że to nie koniec ich sukcesów w sporach walki.

Poprzedni artykułKasa dla prymusa
Następny artykułFotograficzny spacer w Żarowie