Strona główna Temat dnia Świdnicka firma wchodzi do podstrefy

Świdnicka firma wchodzi do podstrefy

7

PEBEK – znany producent kostki brukowej, krawężników, kręgów betonowych, ale również tak nietypowych projektów jak umywalki, czy blaty do wnętrz z betonu, otrzymał zezwolenie na działalność w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

produkcja

Zastosowanie najnowszych technologii w produkcji i zarządzaniu,  wykwalifikowana i dynamiczna kadra pracownicza, zakładowe laboratorium oraz dział badawczo-rozwojowy, pozwoliły uzyskać  firmie miano jednego z liderów i czołowych producentów betonu w regionie. Firma, która od 30 lat działa w branży budowlanej rozpoczęła już przygotowania do wzniesienia nowej hali przy ul. Stalowej. W zakładzie będą produkowane płyty betonowe dla odbiorców krajowych oraz kontrahentów zagranicznych. Nowe przedsięwzięcie to koszt 5,4 mln zł, a produkcja ruszy już na wiosnę przyszłego roku. PEBEK będzie już 12 firmą działającą w podstrefie świdnickiej WSSE. Firmy korzystające z preferencyjnych warunków zainwestowały w mieście ponad 1,1 mld złotych i zatrudniły 3000 pracowników.

Uroczyste wręczenie zezwoleń odbędzie się w czwartek w sali balowej zamku Książ. PEBEK jest jedną z 16 firm, które otrzymały w tym półroczu zgodę na prowadzenie działalności w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wszystkie zainwestują w sumie ponad 440 mln złotych i zatrudnią około 420 osób.

/opr. red/

Poprzedni artykułSpory wachlarz narkotyków
Następny artykułBiegnie dla chorych dzieci