Strona główna Wydarzenia Świdnica Sto lat świdniczanki

Sto lat świdniczanki [FOTO]

0

Setne urodziny obchodziła pani Janina Godula ze Świdnicy, która uważa, że tak długie życie zawdzięcza modlitwie i dobremu jedzeniu. Wśród ulubionych potraw wymienia ziemniaki z kapustą i kotletem schabowym. Pani Janina urodziła się 26 lipca 1916 roku w Lublinie jako trzecie dziecko policjanta pracującego na kolei – Jana Gawłowskiego.

sto lat Janiny Goduli (2)

Dosyć wcześnie wyszła za mąż, bo zaledwie w wieku 19 lat. Poproszona o przywołanie najpiękniejszego wspomnienia ze swojego życia, bez zastanowienia mówi, że była artystką. Dzieci uzupełniają, że w młodości występowała w teatrzyku amatorskim i bardzo to lubiła,  tam też poznała swojego przyszłego męża. Wspólnie wychowali dwie córki oraz czterech synów. Dzieci przyznają że była bardzo wymagającą mamą, ale nauczyła ich ciężkiej pracy i szacunku do ludzi.

 Obecnie pani Janina mieszka z najstarszą 80-letnią córką i nadal jest samodzielna. Niestety, nie wychodzi zbyt często na spacery, ponieważ mieszkają na 2 piętrze a schody stanowią dla sędziwej pani przeszkodę trudną do pokonania. Pani Janina doczekała się 18 wnuków, 22 prawnuków i 4 praprawnuków.

Podczas uroczystości jubileuszowej życzenia, oprócz najbliższych, złożyli także przedstawiciele władz miasta wraz z prezydent Beatą Moskal –Słaniewską.

/red./

Zdjęcia UM w Świdnicy

Poprzedni artykułNie żyje niemowlę [AKTUALIZACJA]
Następny artykułDocenieni za osiągnięcia