Strona główna Sport Sport łączy pokolenia – rekrutacja

Sport łączy pokolenia – rekrutacja

0

 Dzięki współpracy Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi Burkatów udało się stworzyć projekt pn. „Pojednani w sporcie” i uzyskać dofinansowanie na ten cel w kwocie 9710 zł w ramach wsparcia UMWD dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez wzmacnianie postaw obywatelskich wśród młodzieży z terenu Dolnego Śląska

 bieg_pojednania_2015

Realizacja projektu ma na celu pobudzenie i rozwój aktywności społecznych 20 osobowej grupy młodzieży w wieku 13-26 lat z terenu Gminy Świdnica w okresie 1.09.-15.11.2016 r. W projekcie oprócz młodzieży weźmie udział grupa 10 seniorów, która wraz z młodzieżą będzie aktywnie uczestniczyć w organizowanych wydarzeniach.

 W zadaniu przewidziano kompleksowe wsparcie w postaci warsztatów profesjonalizujących, wprowadzających w organizację wydarzeń kulturalnych, sportowych i rozwojowych dot. zainteresowań grupy młodzieży. Projekt zakłada także organizację jednego wydarzenia sportowego Międzypokoleniowego Biegu Pojednania przez grupę wolontariuszy, Pikniku Wolontariatu oraz wsparcie uczestnictwa chętnej grupy młodzieży w II RST Półmaratonie Świdnickim.

Informacje o rekrutacji będą przekazywane w gimnazjach na terenie gminy Świdnica, ogłoszenia parafialne, plakaty informacyjne w sklepach oraz obiektach sportowych na terenie gminy. Dodatkowo informacja umieszczone będą na Funpage Stowarzyszenia, stronach internetowych Gminy Świdnica. Rekrutacja odbywać się będzie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który będzie dostępny w siedzibie Stowarzyszenia.
O uczestnictwie w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowych informacji udzielają: Justyna Sara-Hryncyszyn z Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji pod nr tel. 748521226 wew. 313 oraz Mariola Dratwa – prezes Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi Burkatów e-mail: [email protected]

Poprzedni artykułSpotkanie z teatrem na ulicy [FOTO/VIDEO]
Następny artykułDitroit wakacyjnie z przymrużeniem oka [VIDEO]