Strona główna Kultura Ditroit wakacyjnie z przymrużeniem oka

Ditroit wakacyjnie z przymrużeniem oka [VIDEO]

0

Zdecydowanie przodują w dobrych, rockowych utworach, ale w wakacje pokazują, jaki mają do siebie i muzyki dystans. Świdniccy muzycy z zespołu Ditroit w stylowej aranżacji zapraszają na D.I.S.K.O!

Disko 1

Zespół nie przestaje zaskakiwać. Po piosence „Kino Gdynia” i bardzo udanej balladzie w „Oceanie chmur” przedstawia kolejną zgrabną kompozycję. Coraz bardziej widoczny jest charakter zespołu, mimo że utwory zdecydowanie różnią się nastrojem. Gitara jednak nie pozostawia wątpliwości, kto gra! I tak jest w przypadku najnowszej produkcji „Lubisz polskie D.I.S.K.O.”

Ditroit o sobie:

Początki zespołu DITROIT sięgają połowy 2013 roku, kiedy to muzycy nieistniejącej już grupy Zero Procent (Krzysztof „Chris” Brzeziński, Daniel „Dada” Urbaniak, Maciej „Max” Magoch)*, zaprosili do pracy nad wspólnym, jednorazowym projektem Michała „Miśka” Kulniewa. To, co z założenia miało być niezobowiązującym projektem studyjnym, za sprawą powstałej chemii i niesamowitej atmosfery wśród muzyków, przerodziło się w regularny zespół, jeszcze przed końcem prac nad pierwszym utworem.

Pop-rockowy styl dawnego Zero Procent zastąpiło mocniejsze, rockowe brzmienie, z kolei „Misiek” z łatwością odnalazł się w nieco lżejszym repertuarze, a dotychczasowe doświadczenie muzyczne wniesione przez każdego członka zespołu sprawiło, że codzienna praca nad nową muzyką przebiegała niezwykle łatwo i przyjemnie.

Po niespełna trzech latach współpracy zespół w swoim studiu kończy mixy debiutanckiego krążka, którego premierę ogłosi niebawem.  Teledyski można obejrzeć na youtube.com/DitroitTV

Poprzedni artykułSport łączy pokolenia – rekrutacja
Następny artykułŚredniowieczne zmagania w Nowicach [FOTO]