Strona główna Bez kategorii Skwer wciąż czeka na dokończenie

Skwer wciąż czeka na dokończenie

1

Ławki już są, przygotowano także miejsce pod zieleń. Niechlubna „dziura” przy katedrze powoli zmienia swój wygląd.

skwer 2

Ławki zamontowano na obrzeżu skweru, tak więc odpoczywający całe zielone założenie będą mieli za plecami. Na planie nie widać dodatkowych miejsc do siedzenia. Jest natomiast zaplanowany układ roślinny z tawułami, dereniem, hortensjami i brzozami. Na razie widać miejsce przygotowane dla roślin.skwer Spółdzielcza

Przypomnijmy:

Władze Świdnicy w lutym 2016 roku zawarły z należącą do Jerzego Kubary spółką umowę bezpłatnej dzierżawy działki u zbiegu ulic Długiej i Spółdzielczej. – Dzięki temu będziemy mogli usunąć samosiejki, zasypać teren i zamienić go w skwer – mówiła 28 lutego prezydent Beata Moskal-Słaniewska. Jak uzupełnił Maciej Gleba, dyrektor wydziału komunikacji i infrastruktury, prace przy zasypaniu wykopu będą kosztowały około 20-30 tysięcy złotych, wykonanie skweru z zielenią i ławkami ok. 17 tysięcy. Spółka wpłaciła na rzecz miasta darowiznę w wysokości 10 tysięcy złotych.

reklama

Kilka lat temu dziurę planowano zasłonić reklama miasta.

Pod koniec kwietnia zarośla wycięto, wykop został zasypany, płot usunięto. Oczekiwanie dyrektor Gleba tłumaczył tym, ze ziemia musi się ustabilizować. Kolejnym krokiem była naprawa obrzeży chodnika i budowa ścieżki przy budynku banku. Przygotowania do nasadzeń rozpoczęły się pod koniec czerwca.

Poprzedni artykułMadame Butterfly na żywo! Wygraj wejściówkę
Następny artykułFinał teatrów pod gwiazdami [FOTO/VIDEO]