Strona główna Konkursy Madame Butterfly na żywo! Wygraj wejściówkę

Madame Butterfly na żywo! Wygraj wejściówkę

0

W ramach cyklu Klasyka Opery CINEMA3D zaprasza na niezwykłe wydarzenie operowe. Już 7 lipca w świdnickim kinie, transmisja spektaklu „Madame Butterfly” na żywo z Festival Euro Mediterraneo z antycznego Teatru Taormina. Na Czytelników Swidnica24.pl czeka podwójne zaproszenie.

Taormina_Festival(c)Mario_Cutroneo

Zbudowany w południowych Włoszech na początku siódmego wieku p.n.e. teatr Teatro Antico di Taormina jest drugim co do wielkości antycznym teatrem greckim we Włoszech. Często staje się sceną dla  przedstawień operowych i teatralnych. Malowniczy teatr mieści się na wybrzeżu Sycylii i co roku odbywa się tam Festival Euro Mediterraneo.

W ramach cyklu Klasyka Opery w CINEMA3D można obcować z największymi dziełami operowymi wszechczasów. Już w czwartek, 7 lipca, CINEMA3D zaprasza na „Madame Butterfly”.

Nagasaki, początek dwudziestego wieku. Gejsza Cio-Cio-San, zwana Madame Butterfly, wychodzi za mąż za oficera marynarki, Pinkertona, który opuszcza ją niedługo po ślubie. Butterfly rodzi jego syna i cierpliwie oczekuje powrotu męża. Pewnego dnia konsul amerykański otrzymuje od Pinkertona list, w którym ten pisze, że ma teraz żonę Amerykankę (jego małżeństwo w Japonii nie jest uznawane pod względem prawnym w Ameryce) i zamierza wrócić tylko po swojego syna. Statek Pinkertona w końcu przypływa, a Pinkerton postanawia odwiedzić Butterfly wraz ze swoją żoną Kate. Jednakże przepełniony wyrzutami sumienia nie jest w stanie spotkać się twarzą w twarz z Butterfly i zostawia z nią Kate sam na sam. Butterfly mówi Kate, że odda Pinkertonowi swojego syna, jeżeli ten przyjdzie, aby go zabrać. Odrzucając życie w hańbie, Butterfly zabija się mieczem swojego ojca. Pinkerton przybywa i znajduje Butterfly nieżywą.

Opera w trzech aktach, śpiewana po włosku. Transmisja na żywo z Festival Euro Mediterraneo z Teatro Antico Taormina. Bilety dostępne w kasie kina i na www.cinema3d.pl.

madame butterfly_960X960 FACEBOOK POST

KONKURS

Podwójne zaproszenie na transmisję otrzyma osoba, która jako pierwsza prawidłowo odpowie na pytanie:

W którym roku po raz pierwszy wystawiono operę „Madame Butterfly” Giacomo Pucciniego?

Odpowiedzi prosimy przesyłać do 5 lipca na [email protected]. W temacie należy wpisać „Opera”, w treści odpowiedź, imię i nazwisko oraz nr telefonu. Zwycięzcę o wygranej  powiadomimy telefonicznie 6 lipca 2016 roku.

Poprzedni artykułTrzy medale Jurka Brzostowskiego na ME!
Następny artykułSkwer wciąż czeka na dokończenie