Strona główna Bez kategorii Skrzypek oswaja Bacha

Skrzypek oswaja Bacha

3

Robert Bachara przygotowuje autorską interpretację sonat i partit Johanna Sebastiana Bacha, a tymczasem podczas trzytygodniowego pobytu w Świdnicy prezentuje twórczość wybitnego kompozytora w przestrzeniach publicznych. Artysta grał już w Rynku, odwiedził także słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W Zagórzu koncertował dla dzieci i wychowawców ośrodka Caritas, a w Świdnicy w Domu Dziennym „Senior-Wigor”.

05

Wielu spośród młodych słuchaczy po raz pierwszy miało okazję posłuchać  Bacha na żywo. Wprawdzie dla odbiorców w takim wieku nie zawsze są to najłatwiejsze dźwięki, ale przyjęcie artysty było gorące, a brawa rzęsiste – w podziękowaniu otrzymał ręcznie narysowaną laurkę. Skrzypek po występie oblegany był przez dzieci zaintrygowane instrumentem i sposobem gry na nim, a kilkoro z nich miało okazję skorzystać z krótkiej mistrzowskiej lekcji.

Muzyki skomponowanej przez Bacha mogli także posłuchać podróżni czekający na pociąg do Kłodzka, a następnie pasażerowie Wakacyjnego Pociągu Muzealnego „Czerwony Baron, który kursuje na trasie Jaworzyna Śląska – Świdnica Miasto – Krzyżowa.  Ani turkot kół, ani świst parowego gwizdka nie zdołały zagłuszyć. Bacha.

Rezydencja Roberta Bachary została zorganizowana w ramach Programu Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro, będącego częścią Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Artysta we wtorek, 19 lipca wystąpi na promenadzie przed Kościołem NMP Królowej Polski przy ul. Wyszyńskiego, w środę podczas Miasta Dzieci   na  terenie OSIR-u, w czwartek o godz. 16.30 w filii   Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy na Osiedlu Młodych, a  w niedzielę o godz. 18.00 w Spichlerzu  Kultury w  Bagieńcu.

 

/opr.red./

Poprzedni artykułStrach przed barszczem
Następny artykułGmina Strzegom dostała 30 tys. zł.