Strona główna Bez kategorii Remonty linii kolejowych nie tak szybko

Remonty linii kolejowych nie tak szybko

0

Jak już informowaliśmy, linie kolejowe ważne także dla Świdnicy znalazły się na liście podstawowej Krajowego Programu Kolejowego. To dobra wiadomość, jednak na efekty nie ma co szybko liczyć. Kiedy i za ile zostaną przeprowadzone modernizacje?

peron

Linie 137 (Legnica-Jaworzyna Śląska- Świdnica-Kamieniec Ząbkowicki) i 285 (Wrocław Główny-Sobótka-Świdnica-Jedlina Zdrój) wraz z łącznicą kolejową 771 (Świdnica Przedmieście-Świdnica Miasto) znalazły się na liście podstawowej KPK. O scenariuszu dla każdej z nich informuje Swidnica24.pl Bohdan Ząbek z Zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.:

Rewitalizacja linii kolejowej nr 137 na odcinku Legnica – Jaworzyna Śl. – Kamieniec Ząbkowicki przewidziana jest w ramach jednego z projektu RPO dla woj. dolnośląskiego z perspektywą do 2020 r. Szacunkowa wartość projektu wynosi ok. 100 mln zł.

 Również wykonanie prac na linii kolejowej z Wrocławia do Jedliny Zdrój, których efektem będzie przywrócenie pasażerskiego ruchu pociągów, ma zostać przeprowadzone do końca nowej perspektywy unijnej – do 2020 roku. Ten plan realizacji składa się z dwóch odcinków  Wrocław Gł. – Świdnica Kraszowice i Świdnica Kraszowice – Jedlina Zdrój.

Odcinek Wrocław Gł. – Świdnica Kraszowice (wraz z linią nr 771 Świdnica Przedmieście – Świdnica Miasto) będzie rewitalizowany w ramach projektów RPO dla woj. dolnośląskiego. Szacunkowa wartość projektu wynosi ok. 100 mln zł.

Natomiast przebudowa odcinka Świdnica Kraszowice – Jedlina Zdrój przewidziana jest do realizacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej (ZIT AW). Szacunkowa wartość projektu wynosi ok. 87,9 mln zł.

Obecnie dla w/w projektów trwają prace związane z przygotowaniem dokumentacji /OPZ/ dla przeprowadzenia wyboru wykonawcy prac przedprojektowych (studium wykonalności).

/red./

Poprzedni artykuł„Wyjeździli” rower dla małej świdniczanki
Następny artykułVictoria remisuje z trzecioligowym Górnikiem