Strona główna Bez kategorii Powstaje Centrum Edukacji Czytelniczej

Powstaje Centrum Edukacji Czytelniczej

0

Prace przy tworzeniu świdnickiego Centrum Edukacji Czytelniczej idą pełną parą i szanse na otwarcie  w dniu inauguracji nowego roku szkolnego są niemal stuprocentowe. Na centrum adaptowane są pomieszczenia w Gimnazjum nr 4 w Świdnicy, w miejscu dotychczasowej biblioteki i czytelni.

13770321_1155138687884222_1831567647158784884_n

Chcemy, aby to miejsce służyło nie tylko szkole, ale również lokalnej społeczności, ponieważ na Zarzeczu nie ma biblioteki – tłumaczy dyrektor szkoły Tomasz Całka. – Dlatego Centrum będzie dwa razy w tygodniu czynne dłużej. Chcemy także wzbogacić księgozbiór o beletrystykę dla dorosłych,  obecnie prowadzone są rozmowy z jedną ze świdnickich księgarń, która dostarczałaby nam nowości wydawniczych. Będą też spotkania z ludźmi z pasją i wieczorki poetyckie.

Dawna biblioteka oraz czytelnia zmienią się diametralnie, zostanie położona nowa podłoga, zamontowany podwieszany sufit, a oświetlenie wymienione na ledowe. Stare regały zostaną zastąpione nowymi, planowane jest również   zamontowanie specjalnej lady czytelniczej. W Centrum będą stanowiska do odsłuchania audiobooków oraz odczytania e-booków. Pieniądze przeznaczone na ten cel, czyli 100 tys. zł pochodzą z wygranej 3. Edycji Budżetu Obywatelskiego. Wszystko musi być gotowe na 1 września, ponieważ w gimnazjum odbędzie się miejskie oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego.

/red./

Poprzedni artykułKolejny budynek socjalny już w budowie [FOTO]
Następny artykułRemontują Marcinowice