Strona główna Temat dnia Kolejny budynek socjalny już w budowie

Kolejny budynek socjalny już w budowie [FOTO]

6

2,6 miliona złotych będzie kosztował nowy dom, w którym zamieszkają 24 świdnickie rodziny. Trzeci budynek socjalny powstaje przy ulicy Robotniczej.

DOM-SOCJALNY - 18.07.2016 - (2)

Obiekt buduje wyłoniona w przetargu spółka MTM BUDOWNICTWO z Tarnowa. Zrealizowano już roboty ziemne w około 80 %. Wykonane zostały fundamenty żelbetowe oraz ściany fundamentowe wraz z izolacją. Rozpoczęto również układanie stropu z pustaków. Do końca lipca planowane jest zakończenie prac w poziomie zerowym.

Budynek ma mieć trzy kondygnacje, a dwa mieszkania zostaną przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja obejmuje także budowę parkingu na 13 miejsc postojowych. Przy ul. Robotniczej stoi już od 2008 roku obiekt z mieszkaniami socjalnymi. Trafiły tu osoby niezamożne, ale rzetelnie wywiązujące się ze swoich zobowiązań. Podobnie ma być z budynkiem, który powstanie do końca maja 2017 roku. Maja tu trafić przede wszystkim rodziny z dziećmi i emeryci, a warunkiem jest nieskazitelna opinia z obecnych miejsc zamieszkania i rzetelne wywiązywanie się z opłat. Rygorystyczne warunki są efektem doświadczeń po zasiedleniu pierwszego, zbudowanego od podstaw, budynku socjalnego przy ulicy Parkowej. Wiele osób, które tam trafiły,  nie potrafiła dostosować się do najbardziej podstawowych zasad korzystania z mieszkań, nie płaciła czynszów i wreszcie otrzymała wyroki eksmisyjne.

DOM-SOCJALNY - 18.07.2016 - (1)

W Świdnicy jest 561 lokali socjalnych. Na najtańsze lokum czeka ponad 300 osób. 61 to osoby z tzw. przegęszczeń, z niskim dochodem i oczekujące na swoje pierwsze mieszkanie. Aż 235 to osoby z wyrokami eksmisyjnymi.

/asz/

Zdjęcia Anna Pawłowska

 

Poprzedni artykułRuszyły zapisy na regaty Książęcy Szkwał
Następny artykułPowstaje Centrum Edukacji Czytelniczej