Strona główna 112 Pieszych mają za nic

Pieszych mają za nic [FOTO]

34

– Dziś walczyłam z zaparkowanymi pojazdami na chodniku, aby przejechać z dziecięcym wózkiem i nie uszkodzić auta – pisze wyjątkowo wyrozumiała czytelniczka portalu Swidnica24.pl, która martwi się o karoserię kierowców bez wyobraźni. Zakazy parkowania wzdłuż jednej strony ulicy Gdyńskiej w Świdnicy są kompletnie ignorowane.

parkowanie Gdyńska (3)

– Pomimo zakazu zatrzymywania auta stoją notorycznie wzdłuż ul.Gdyńskiej, jak również pod dawnym budynkiem Pafalu. Co prawda jest tam wyznaczony parking, ale samochody momentami tak stoją, że zajmują i parking, i chodnik i trzeba schodzić na ulicę, żeby przejść dalej, jakaś masakra! Sama jestem kierowcą, ale być kierowcą to jedno, a drugie to pomyśleć o pieszym, aby bezpiecznie poruszał się, a nie porzucać auto byle gdzie – pisze oburzona pani Jolanta.

Problem jest nam doskonale znany – odpowiada Marek Fiłonowicz ze straży miejskiej. – Zakaz parkowania obowiązuje wzdłuż  jednej strony ulicy Gdyńskiej i niestety, rzeczywiście jest stale lekceważony. Wielokrotnie karaliśmy kierowców mandatami. Nasze patrole są uwrażliwione, by częściej kontrolować to miejsce. Zwróciliśmy się także z pismem do komendanta powiatowego policji z wnioskiem o objęcie Gdyńskiej dodatkową uwagą funkcjonariuszy. Na pewno nie zostaniemy obojętni na ten problem – zapewnia.

Utrudnienia, związane z nieprawidłowym parkowaniem należy zgłaszać na bezpłatne numery: 997 policja i 986 straż miejska. Za parkowanie wbrew zakazowi mandat karny wynosi 100 złotych.

/asz/

Za zdjęcia dziękujemy Czytelniczce.

Poprzedni artykułUmarł w barze
Następny artykułWidowiskowe zaprzęgi na ulicach [FOTO]