Strona główna Wydarzenia Noc ze sztuką, muzyką i historią

Noc ze sztuką, muzyką i historią [FOTO]

1

– Wszyscy mówią, że wciąż poszukuję, a ja już dawno znalazłam i wciąż próbuję godzić to, co niemożliwe do pogodzenia – z uśmiechem o swoich obrazach i fantastycznych formach rzeźbiarskich mówi niezwykle utalentowana świdniczanka, Kama Karst. Retrospektywna wystawa jej prac otworzyła piątkową Noc Muzealną, na którą świdniczan zaprosiło Muzeum Dawnego Kupiectwa.

Wernisaż Kamy Karst - 1.07 (14)

Bez trudu w architektonicznych wizjach malarskich z 1992 roku i dzisiejszych pegazach wyłaniających się z murów widzowie odnajdują tę sama artystkę. Konsekwentną w wykorzystaniu inspiracji w pełnych rozmachu gotyckich katedrach, piękna kobiet i koni, a nade wszystko wrażliwą, nieustającą w poszukiwaniu dopełnienia dojmującej samotności. Dzieła Kamy Karst docenia publiczność i krytycy nie tylko w Polsce. Jednych zachwyca pierwsza warstwa – fantastyczna wizja, znakomite wykonanie, rzetelna szkoła. Inni widzą pulsujący  pod zewnętrzną warstwą niepokój kobiety i artystki. Na pewno retrospektywna wystawa pokazuje, jak niewyczerpany potencjał ma świdnicka malarka i warto się o tym przekonać naocznie. Otwarta dziś wystawa, który towarzyszyło ogromne zainteresowanie, będzie dostępna do 28 sierpnia 2016 roku.

Muzealnicy w tę noc zaprosili do bezpłatnego zwiedzania wystaw stałych, które poświęcone są m.in. kupieckiej historii miasta i piwowarstwu. Na zakończenie dla najwytrwalszych zagrał Piotr Krakowski z zespołu Kruki.

/asz/

Zdjęcia Artur Ciachowski

Poprzedni artykułFestiwal Teatru Otwartego rozpoczęty [FOTO]
Następny artykułCzary Penelopy: Twarożek kozi z suszonymi pomidorami