Strona główna Bez kategorii Koncerty na Dworcu Świdnica Miasto

Koncerty na Dworcu Świdnica Miasto

0

Pierwszy zaplanowano na 23 lipca na godz. 20.00. Muzyczne przedsięwzięcie pod nazwą „Posłuchane” to połączenie  elektroniki i obrazów. Tego lata w poczekalni dworcowej będzie można uczestniczyć w dwóch koncertach, natomiast jesienią przewidziano cały cykl spotkań typu jam. Na koncertach pojawią się obok znanych polskich wykonawców, również  lokalni twórcy świdniccy. W sobotni wieczór zaprezentują się: Szatt, DJ Krootki, Slime i Mothyl.

koncert na dworcu W  poczekalni dworcowej organizowano  już koncerty w ramach Festiwalu Bachowskiego

Szatt, czyli Łukasz Palkiewicz jest współtwórcą kolektywu Zaburzenia i mistrzem Polski beatmakerów w kategorii Live act w 2013 r. W tym samym roku wydał własnym sumptem instrumentalny album „Future Voices”.

 Krootki to jedna z najciekawszych postaci polskiego turntablismu, który przez lata wypracował unikalny styl cechujący się naturalnością i szczególnie melodyjnym flow. Jako jeden z czołowych polskich drapaczy został zaproszony w roku 2010 na legendarną, toruńską Ostatnią Wieczerzę w klubie NRD.

 Slime  pochodzący ze  Świdnicy turntablista, to dwukrotny Mistrz Polski Djów. Autor wielu skreczy nagranych do utworów m.in. takich wykonawców jak: Printempo, Noize from Dust,  czy Trzeci Wymiar.

Mothyl karierę artystyczną rozpoczynał przed trzema laty, zaczynając od mrocznych ambientów z wokalnymi wstawkami po deep house, techno, uk garage, by w końcu osiąść w stylistyce chill trap / future bass. Największe inspiracje to Burial, Flume, Holy Other, Lapalux i Tycho.

 Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach Inicjatywy Lokalnej finansowanej przez Urząd Miasta Świdnica.

 

/opr. red./

 

Poprzedni artykułŚKPR zdradził nazwisko nowego trenera seniorów
Następny artykułTriumf ekipy Pazdan Boy