Strona główna Temat dnia Kolorowe podwórka w Świdnicy

Kolorowe podwórka w Świdnicy [FOTO]

2

Grupa animatorów rozpoczęła wakacyjną akcję „Lato na podwórku”, skierowaną do dzieci, które zostały w mieście. Pomysł powstał przy okazji majowego „Pikniku sąsiedzkiego”. Dwa, trzy razy w tygodniu, o ile pogoda pozwoli, organizują wspólnie ze Stowarzyszeniem Melomanów Amplifikator na jednym z miejskich podwórek kilkugodzinną zabawę dla najmłodszych z malowaniem twarzy, dmuchaniem baniek mydlanych, rozdawaniem balonów i wieloma plenerowymi zabawami. 

13654289_894961050625710_5572473249380448333_n

Podwórka, na których organizowana jest zabawa, wybierane są losowo, ale zawsze po wcześniejszym rozpoznaniu ile dzieci biega tam samopas. Akcja rozpoczyna się około godz. 16.00 i trwa kilka godzin, wcześniej rozlepiane są plakaty z charakterystycznym niebieskim misiem trzymającym balonik w łapce. Bo to balonik właśnie jest znakiem rozpoznawczym przedsięwzięcia, które potrwa do końca wakacji.

Jak zapewnia Maria Zięba, jedna z inicjatorek akcji – jeśli tylko uda się zgromadzić odpowiednie środki, następna edycja „Lata na podwórku” może  rozpocząć się już wiosną. 12 lipca atrakcje dla dzieci zorganizowano przy ulicy Gdyńskiej.

Akcję wspiera Urząd Miejski.

 fil, fot. D. Diakowska

Poprzedni artykułZ Mamą i Tatą odkrywam Świdnicę
Następny artykułKolejne kamienice wypięknieją [FOTO]