Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Koła Gospodyń świętowały

Koła Gospodyń świętowały

1

KGW w Bojanicach, KGW w Lutomi, KGW w Pszennie, KGW w Gogołowie oraz Integracyjne Koło Przyjaciół Makowice – Opoczka reprezentowały gminę Świdnica podczas obchodów 150-lecia istnienia Kół Gospodyń Wiejskich w Stolcu (powiat ząbkowicki).

Gospodynie Wiejskie

Podczas imprezy, która miała miejsce w minioną niedzielę 24 lipca br. swoją działalność i dorobek kulturalny prezentowały gospodynie z terenu powiatu ząbkowickiego, kłodzkiego, dzierżoniowskiego i świdnickiego. Na stoiskach nie brakowało regionalnych potraw, tradycyjnych produktów, czy wyrobów rękodzielniczych.

Dla uatrakcyjnienia wydarzenia organizatorzy przeprowadzili dwa konkursy: folklorystyczno-artystyczny oraz sprawnościowy. Rywalizację w konkurencji sprawnościowej wygrały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bojanicach.

– Impreza okazała się przede wszystkim wspaniałą zabawą. Ludowe piosenki oraz humorystyczne scenki rodzajowe, ukazujące z przymrużeniem oka, życie wsi rozbawiły każdego do łez, a śpiewom tego dnia nie było końca. Nie mogło zabraknąć także popisów kulinarnych. Gospodynie chwaliły się wspaniałymi przepisami na letnie ciasto z owocami, a serwując wspaniałe smakołyki na stoiskach zadbały o niezwykłe doznania kulinarne wśród uczestników imprezy – podkreśla dyrektor GOKSIR Krzysztof Jas.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułRatowali polskie mogiły
Następny artykułBosmanat i kajaki już są, ale…