Strona główna Wydarzenia Kilkuset pielgrzymów w Świdnicy

Kilkuset pielgrzymów w Świdnicy

9

Na tydzień przed Światowymi Dniami Młodzieży do diecezji świdnickiej zjadą młodzi ludzie ze wszystkich zakątków kuli ziemskiej, aby wziąć udział w Dniach Diecezji. Według wstępnych szacunków od 19 do 25 lipca w regionie gościć będzie około 800 pielgrzymów z całego świata, choć logistycznie diecezja jest w stanie przyjąć nawet 3 500 osób.

symbole ŚDM (10)

Największa, bo aż 500-osobowa grupa będzie pochodziła z Czech, pojawi się też 50 Niemców, 25 Hiszpanów, 18 osób z Królestwa Bahrajnu, a także pojedynczy pielgrzymi z Anglii oraz Irlandii. Do młodzieży dołączy dwóch duchownych z Aryki. Opiekę nad nimi będzie sprawować 250 wolontariuszy.

Pielgrzymi zostaną rozlokowani Bielawie, Dzierżoniowie, Ząbkowicach, Bardzie, Polanicy, Radkowie i Wambierzycach. Program przewiduje, że będą wspólnie spędzać czas na modlitwie i wędrówkach po okolicy. Organizatorzy zadbali także o program kulturalny, 23 lipca w na rynku w Bardzie w ramach Biesiady Polskiej wystąpią zespoły grające muzykę sakralną i gospel. Na zakończenie, 25 lipca młodzież pojawi się w Świdnicy, aby o godz.10.00 wziąć udział w mszy św., która zostanie odprawiona na Osiedlu Młodych.  Prawdopodobnie dopiero wieczorem pielgrzymi wyjadą do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

/opr.red/

Poprzedni artykułMajka odzyskuje koszulkę w czerwone grochy
Następny artykułPiesza wpadła pod koła