Strona główna Kultura Elektronika PRL-u po raz trzeci

Elektronika PRL-u po raz trzeci

0

Jeszcze 20 lat temu można było je spotkać na sklepowych półkach. Mowa o magnetofonach, gramofonach i innych urządzeniach RTV produkowanych w naszym kraju. Wraz z końcem PRL – u skończył się również przemysł elektroniczny. 90% fabryk zostało sprzedanych i niedługo później zamkniętych. O zakładach, w których niekiedy pracowały całe rodziny powoli się zapomina. Są młodzi ludzie, którym zależy na zachowaniu historii polskiej elektroniki. Od 10 d0 17 lipca po raz trzeci zapraszają na wystawę „Elektronika PRL -u”, którą będzie można oglądać w świdnickiej wieży ratuszowej.

elektronika PRL 2

– Podobnie jak w latach ubiegłych zaprezentujemy liczne modele polskich magnetofonów, gramofonów, zestawów muzycznych klasy HiFi oraz wiele innych – wymienia Paweł Szill, współorganizator wystawy. W tym roku na ekspozycji pojawią się również dotychczas niepokazywane eksponaty, takie jak 51-letni wentylator stołowy „Zefir” wyprodukowany przez Łódzkie Zakłady Radiowe, czy odbiornik radiowy DS-5 FM-100 stworzony w latach 90 przez Diorę na zlecenie Radia Maryja. Nie zabraknie również sprzętów eksportowych, starych komputerów i konsol do gier.

– Podczas wystawy będzie można zobaczyć na żywo jak działają poszczególne urządzenia. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Jeśli macie Państwo jakieś niepotrzebne sprzęty i chcecie się ich pozbyć my przyjmiemy – mówią organizatorzy. Planujemy również pokazy „niespodzianki”, do których wykorzystamy  część sprzętów.

Wystawa będzie czynna w godzinach otwarcia wieży ratuszowej, od 10.00 do 20.00. Wstęp jest bezpłatny.

Fanepage organizatorów wystawy. Kliknij!

Organizatorami wystawy są Paweł Szill, Tomasz Krug i Tomasz Marcinkowski.

Elektronika PRL plakat

Poprzedni artykułWalczą z azbestem
Następny artykułMistrzowie i uczniowie