Strona główna Bez kategorii Dwa tygodnie z Bachem

Dwa tygodnie z Bachem [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]

0

Akademie für Alte Musik Berlin rozpocznie siedemnastą już edycję Festiwalu Bachowskiego, który od jutra, 29 lipca, aż do połowy sierpnia będzie gościł w Świdnicy, Dzierżoniowie, Makowicach, Siedlimowicach i Pożarzysku. Troje Czytelników Swidnica24.pl na koncerty wybierze się dzięki wygranej w konkursie.

Festiwal Bachowski  (10)

Muzyka w najlepszym wykonaniu będzie rozbrzmiewała w kościołach, na dworcu, w starym młynie. I jak za czasów Bacha – będzie towarzyszyła i modlitwie, i duchowym uniesieniom i wreszcie radości ciała podczas pikników i śniadań na trawie, organizowanych jako miły dodatek podczas koncertów. Wystąpi prawdziwa plejada gwiazd światowego formatu. Najsłynniejsze zespoły to: Akademie für Alte Musik Berlin, Le Poème Harmonique & Vincent Dumestre, Café Zimmermann, La Venexiana, Capella Cracoviensis & Matteo Messori oraz Akademia Bachowska & Fabio Bonizzoni. Wśród solistów skrzypkowie Robert Bachara i Jorge Jimenez, grający na historycznym fortepianie pianista Mariusz Klimsiak, flecista Peter Holtslag, a także organista wszechczasów Cameron Carpenter, który zagra na specjalnie dla niego zbudowanych organach, tzw. international touring organ, ale przede wszystkim na nowo odrestaurowanych wielkich organach Kościoła Pokoju.

PROGRAM FESTIWALU BACHOWSKIEGO. KLIKNIJ!

W błyskawicznym konkursie zapytaliśmy Państwa:

1. Jakie związki łączą Świdnicę z Janem Sebastianem Bachem?

2. Jaki utwór na czas festiwalu zastąpił świdnicki hejnał?

3. Kto jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Bachowskiego?

Prawidłowe odpowiedzi:

1. W świdnickim Kościele Pokoju kantorem był uczeń Jana Sebastiana Bacha Christian Gottlob Wecker

2 .Na czas festiwalu   hejnał z wieży ratuszowej zastąpiła inwencja a moll Jana Sebastiana Bacha

3 .Dyrektorem artystycznym festiwalu jest  Jan Tomasz Adamus .

Jako pierwsi bezbłędnie odpowiedzieli Magdalena Walczak, Igor Rosłoński i Jerzy Kaczkowski. Do pani Magdaleny i pana Igora trafiają karnety na cały festiwal, pan Jerzy otrzymuje bilet na koncerty Camerona Carpentera i Roberta Bachary.

 

Poprzedni artykułZmiana warty w nadleśnictwie [ROZMOWY]
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]