Strona główna Wydarzenia Świdnica Domy na kółkach zjadą do Świdnicy

Domy na kółkach zjadą do Świdnicy

1

Będą odpoczywali, poznawali uroki Świdnicy i okolic, a przede wszystkim wspaniale się bawili. Już po raz dziewiąty Kemping nr 231 Świdnickiego Ośrodka i Rekreacji przyjmie uczestników Świdnickiego Zlotu Caravaningowego. Swój przyjazd awizowało 25 załóg z całej Polski i Niemiec.

caravaning z

Organizatorem zlotu jest Camping Caravaning Klub Świdnica – lokalne stowarzyszenie zrzeszające miłośników tej formy turystyki. Tegoroczna impreza potrwa od 5 do 12 sierpnia. Na gości czeka nie tylko nowoczesny i wielokrotnie nagradzany kemping, ale i bardzo bogaty program atrakcyjnych wycieczek. Uczestnicy zlotu zwiedzą Świdnicę (katedra, Kościół Pokoju, Rynek, Wieża Ratuszowa), Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy, Muzeum Motoryzacji i Górnictwa w Wałbrzychu, Podziemne Miasto Osówka k/Głuszycy, Panoramę Racławicką, Muzeum Narodowe i Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu).

Otrzymaliśmy zgłoszenia od 25 załóg. Przyjedzie do nas około 70 osób z Niemiec, w tym z Biberach, a także wielu miast Polski: Sokołowa Podlaskiego, Elbląga, Radomia,Warszawy, Szczecina, Łodzi, Kalisza, Katowic, Bytomia, Wrocławia, Kamiennej Góry – wylicza Bronisław Bienkiewicz, prezes Camping Caravaning Klub Świdnica.

Uroczyste otwarcie zlotu zaplanowano na poniedziałek, 8 sierpnia o godzinie 17.00 na terenie kempingu.

Poprzedni artykułFestiwal Bachowski: Powitanie z wysokiego C [FOTO]
Następny artykułSkładowisko nadal straszy