Strona główna Polityka Biskup Dec o medialnym kamienowaniu

Biskup Dec o medialnym kamienowaniu

10

Biskup świdnicki Ignacy Dec podczas homilii wygłoszonej na Jasnej Górze do uczestników pielgrzymki Rodzin Radia Maryja powiedział, że rozgłośnia ojca Rydzyka łączy naród. A dzielą wrogie  siły z obcym kapitałem na czele.

Biskup_Ignacy_Dec

Jak podaje GW z Częstochowy, hierarcha podczas 35 – minutowego kazania mówił, że wprawdzie za publicznie wyznawanie wiary w Polsce nie ma kar fizycznych ani administracyjnych, ale to jego zdaniem o niczym nie świadczy „bo dość często w mediach komercyjnych z obcym wrogim Kościołowi kapitałem raz po raz można się spotkać z medialnym kamienowaniem”

Hierarcha z dużym uznaniem oceniał  zasługi ojca Rydzyka: „Bogu dziękujemy, że mamy opatrznościowych mężów wiary, wśród których na pierwszym planie widzimy ojca Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja.”

Biskup odniósł się również do niedawnego referendum w Wielkiej Brytanii, który jest wg niego wyraźnym dowodem na wszechobecny kryzys liberalizmu, który zwalczyć może jedynie Kościół i krucjata różańcowa.

Homilia, którą biskup Dec przygotował dla zgromadzonych na jasnogórskich błoniach została wygłoszona podczas mszy z okazji jubileuszowej 25. pielgrzymki na Jasną Górę. Tegoroczne spotkanie odbywało się pod hasłem  „Gdzie chrzest, tam nadzieja” nawiązując do obchodów i 1050-lecia Chrztu Polski.

/opr red./

Poprzedni artykułKto utopił szczeniaki w parku?
Następny artykułNajpiękniejsza świdniczanka wygrywa