Strona główna Wydarzenia Żarów Basen w Żarowie od września

Basen w Żarowie od września

2

Dobiega końcu budowa basenu krytego w Żarowie. Otwarcie planowane jest na sierpień, a od września z obiektu będzie można korzystać.

basen Żarów (5)

  – O powstaniu basenu w Żarowie mówiło się już kilkanaście lat temu. Niestety, inwestycja z różnych powodów nie mogła zostać w pełni zrealizowana. Ale dwa lata tamu pojawiło się światełko w tunelu. Zarząd województwa dolnośląskiego zdecydował o pełnym dofinansowaniu budowy projektu kompleksu basenowego w Żarowie. Pozyskanie funduszy na jego budowę, o które zabiegaliśmy przez wiele lat, ale również stabilna sytuacja finansowa naszej gminy pozwoliły uruchomić tę inwestycję. Dziś budowa basenu zbliża się do końca, a nasi mieszkańcy nie będą musieli już patrzyć z zazdrością na kąpieliska w sąsiednich miejscowościach – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Tymczasem na budowie trwają ostatnie prace konserwatorskie. Obiekt uzyskał już także pozytywne opinie Straży Pożarnej oraz Sanepidu, a w kolejce czeka jeszcze nadzór budowlany. – W zasadzie wszystkie prace są już zakończone. Nie oznacza to jednak, że pracownicy firmy budowlanej znikną z placu budowy, bo będą jeszcze musieli dokonać poprawek, które przy tak dużych obiektach są prawie nieuniknione. Teraz instalujemy jeszcze doposażenie obiektu i poprawiamy ubytki, które zdarzają się jeszcze w różnych miejscach. Generalnie obiekty basenowe, ze względu na swoją złożoność są obiektami skomplikowanymi i tutaj w Żarowie też pojawiło się szereg dodatkowych elementów, które powstały w toku realizacji tej inwestycji. Jesteśmy już na finiszu i zapewniam Państwa, że będzie to piękny obiekt – podsumowuje Arkadiusz Szul z firmy Saltex Europa, wykonawca inwestycji.

Przypomnijmy, że zgodnie z projektem hala basenowa wyposażona została w betonową nieckę o długości 25 metrów, brodzik i inne atrakcje dla najmłodszych oraz wannę SPA, która zaopatrzona została z kolei w dysze masażu wodnego i powietrznego. Na basenie nie zabraknie jacuzzi, sauny, łaźni parowej i zjeżdżalni dla wszystkich jego użytkowników. Są także przebieralnie, natryski i inne dodatkowe pomieszczenia. Obiektem zarządzać będzie Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, gdzie w trwają w tej chwili ostatnie ustalenia co do godzin otwarcia basenu oraz opłat za korzystanie z obiektu.

Magdalena Pawlik UM Żarów/opr. red.

Zdjęcia UM Żarów

Poprzedni artykułNiebezpieczna „samoobrona”
Następny artykułOgród różany z fontanną prawie gotowy [FOTO]