Strona główna Sport Piłka nożna Zabrakło skuteczności

Zabrakło skuteczności

0

Mimo momentami przygniatającej przewagi piłkarzom AKS-u Strzegom nie udało się sięgnąć po pełną pulę w starciu z Orłem Ząbkowice Śląskie. Podopieczni Jarosława Krzyżanowskiego razili nieskutecznością pod bramką rywali kończąc spotkanie przy wyniku 1:1.

piłka nożna - uniwersalne

Do przerwy goście prowadzili 1:0. Marcin Gerlach wykorzystał błąd bramkarza Kacpra Słowika i obrońcy Emiliana Borka i wpakował piłkę do siatki. Chwilę później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Damian Okrojek i zaczęła zaznaczać się coraz bardziej wyraźna przewaga strzegomian. W drugiej odsłonie oblężenie ząbkowickiej bramki trwało w najlepsze. Z wielu znakomitych okazji udało wykorzystać się tylko jedną. Dośrodkowanie ze skrzydła Milena Demirova na gola zamienił Przemysław Kloc.

Wielka szkoda, że nie udało nam się udokumentować swojej dużej przewagi zwycięską bramką, na którą w pełni zasłużyliśmy. Moja drużyna stworzyła wystarczającą ilość okazji, by wygrać z Orłem. Chłopcy zagrali w sobotę bardzo dobrze i ambitnie, jednak futbolówka nie chciała wpaść do bramki rywala. Nie mam w zwyczaju komentować pracy sędziów, ale rozjemca tego spotkania w dwóch sytuacjach nas po prostu skrzywdził: po pierwsze nie podyktował jedenastki za rękę w polu karnym, a po drugie – doliczył tylko 2 minuty do regulaminowego czasu gry – podsumował trener AKS-u Jarosław Krzyżanowski.

AKS Strzegom – Orzeł Ząbkowice Śląskie 1:1 (0:1)

AKS: Słowik, Sabat, Szymczyk, Bęś, Borek, Krupnik (67′ Górowski), D. Krzyżanowski (63′ Wasilewski), Nitarski (54′ Kloc), Sobczak, Alwin, Demirow