Strona główna Bez kategorii Wyślij film, zgarnij nagrodę

Wyślij film, zgarnij nagrodę

0
Młodzi filmowcy mogą już po raz dziewiąty nadsyłać swoje krótkometrażowe dokumenty na Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy. Filmy zgłaszać można do 10 sierpnia 2016 r.
okiem młodych
Do udziału w Konkursie Głównym zapraszamy twórców do 30. roku życia, którzy stworzyli filmy dokumentalne trwające do 30 minut. Mogą w nim brać udział zarówno profesjonaliści, studenci szkół filmowych, jak i filmowcy niezależni oraz amatorzy. Na zwycięzcę Konkursu Głównego czeka Grand Prix w wysokości 5000 zł i statuetka. Od tego roku startuje też Konkurs Młodzieżowy dla twórców nieprofesjonalnych do 21. roku życia. W nowym konkursie wystartować mogą także filmy nie trwające więcej niż pół godziny, ale ta część Festiwalu skierowana jest wyłącznie do amatorów. Laureat głównej nagrody w Konkursie Młodzieżowym otrzyma nagrodę rzeczową oraz statuetkę. Laureatów w obu konkursach wybiorą profesjonalni jurorzy.
zgłoszenie
Poza Grand Prix w Konkursie Głównym przyznana zostanie Nagroda Specjalna dla Filmu o Szczególnych Wartościach Przyrodniczych, którą ufundowało Nadleśnictwo Świdnica. Na zwycięski film w tej kategorii czeka 2500 złotych. Swojego faworyta wskaże również publiczność.
Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie festiwalu www.okiemmlodych.pl. Więcej informacji o konkursie znajdą Państwo także na stronie Festiwalu na Facebooku. Na 9. „Okiem Młodych” zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury i Wrocławska Fundacja Filmowa.
Poprzedni artykułBieg Wieżyczkowy głównie w męskiej obsadzie [FOTO]
Następny artykułPrzerwać klątwę. Kibice szykują się do meczu [FOTO z NICEI]