Strona główna Sport Piłka nożna Przerwać klątwę. Kibice szykują się do meczu

Przerwać klątwę. Kibice szykują się do meczu [FOTO z NICEI]

0

Już tylko godziny dzielą nas od inauguracyjnego meczu polskiej reprezentacji na piłkarskich Mistrzostwach Europy rozgrywanych we Francji. W niedzielę, 12 czerwca biało-czerwoni skrzyżują rękawice z ekipą Irlandii Północnej. Podopieczni Adama Nawałki będą starać się przerwać klątwę inauguracyjnych meczów mistrzowskich bez zwycięstwa, która trwa dokładnie 42 lata!

FOT9032

FOTO: Polscy kibice w Nicei (za zdjęcie dziękujemy naszemu Czytelnikowi Ryszardowi)

 Jak przed każdą wielką imprezą nadzieje polskich kibiców są bardzo duże, ale w ostatnich latach polscy piłkarze na otwarcie wielkich imprez –  Mistrzostw Europy, czy Mistrzostw Świata głównie zawodzili. Po raz ostatni wygraliśmy w pierwszym meczu w 1974 roku, kiedy to pokonaliśmy w RFN zespół Argentyny 3:2 (Lato – 2, Szarmach). Później było już znacznie gorzej. W 1978 roku (MŚ) zremisowaliśmy 0:0 z RFN, w 1982 roku (MŚ) padł wynik 0:0 z Włochami, a cztery lata później (MŚ) takim samym rezultatem zakończyło się starcie z Maroko. Ostatnie czasy pragniemy wymazać z pamięci. W 2002 roku podczas Mistrzostw Świata w Korei Południowej i Japonii ulegliśmy 0:2 Korei Południowej, a cztery lata później podczas mistrzostw globu nie sprostaliśmy Ekwadorowi (0:2). Ostatnie dwa występy to Mistrzostwa Europy – w 2008 roku przegraliśmy 0:2 z Niemcami, a w 2012 roku podczas rozgrywanego w naszym kraju czempionatu zremisowaliśmy 1:1 z Grecją. Teraz liczymy, że wrócimy na właściwe tory i przerwiemy klątwę trwającą już 42 lata!

Polscy kibice są już w Nicei, w tej grupie nie brakuje Czytelników portalu Swidnica24.pl. W swoim komunikacie nawiązują też do dużego napięcia i pracy służb bezpieczeństwa: „Liczne patrole uzbrojonych komandosów. Po czterech w szyku z bronią gotową do użycia”.

autokar

FOTO: Polscy piłkarze w drodze na trening

Do początku meczu z Irlandią Północną została niecała doba (niedziela – godz. 18.00). Biało-czerwoni nie mogą narzekać na brak problemów z kontuzjami. Te wykluczyły w ostatnim czasie z udziału w mistrzostwach Macieja Rybusa, a występ Kamila Grosickiego w niedzielnym starciu stoi pod olbrzymim znakiem zapytania. Według dziennikarza Romana Kołtonia – naszego skrzydłowego zabraknie jeszcze w wyjściowej jedenastce podczas meczu w wyspiarzami. Jego zdaniem lukę zapełni najmłodszy w naszej kadrze Bartosz Kapustka, który wygra walkę o tę pozycję ze Sławomirem Peszko.

Przewidywany skład biało-czerwonych na mecz z Irlandią Północną: Szczęsny, Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk, Błaszczykowski, Krychowiak, Mączyński, Kapustka, Milik, Lewandowski.

Podział na grupy:

Grupa A:
Francja
Rumunia
Albania
Szwajcaria

Grupa B:
Anglia
Rosja
Walia
Słowacja

Grupa C:
Niemcy
Ukraina
Polska
Irlandia Północna

Grupa D:
Hiszpania
Czechy
Turcja
Chorwacja

Grupa E:
Belgia
Włochy
Irlandia
Szwecja

Grupa F:
Portugalia
Islandia
Austria
Węgry

/FOTO: Czytelnik/

Poprzedni artykułWyślij film, zgarnij nagrodę
Następny artykułTeatralne poszukiwania Lutra w Świdnicy [FOTO]