Strona główna 112 Wyłudzali telefony i sprzęt elektroniczny

Wyłudzali telefony i sprzęt elektroniczny

0

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością Gospodarczą świdnickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na podstawie fałszywych dokumentów wyłudzali usługi telekomunikacyjne, telefony oraz kredyty na zakup sprzętu elektronicznego. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

komenda policji
13 czerwca funkcjonariusze  uzyskali informację, że w jednym ze sklepów na terenie Świdnicy ma miejsce próba wyłudzenia kredytu na zakup sprzętu elektronicznego. Policjanci natychmiast udali się na miejsce, gdzie dokonali zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 30 oraz 33 lat. Usiłowali oni dokonać wyłudzenia posługując się fałszywymi dokumentami potwierdzającymi zatrudnienie oraz wysokość i źródło dochodów.

Tego samego dnia, także w Świdnicy, mężczyźni ci w analogiczny sposób wyłudzili już usługi telekomunikacyjne i telefon komórkowy. Mienie zostało przez policjantów odzyskane. Jak się następnie okazało,  to nie jedyne oszustwa które zatrzymani mają na sumieniu. W wyniku drobiazgowych przesłuchań podejrzani przyznali się do wielu innych tego typu czynów, których w podobny sposób, także przy użyciu sfałszowanych dokumentów, dokonali wcześniej w innych miejscowościach.

 Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a wczoraj Prokuratura Rejonowa w Świdnicy zastosowała wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego. Za tzw. oszustwa kredytowe grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

/KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułNajlepszy fotoreportaż z… komendy policji
Następny artykułFinał olimpiady innowacyjności dla świdniczan