Strona główna Wydarzenia Marcinowice W Marcinowicach o sprawach aglomeracji

W Marcinowicach o sprawach aglomeracji

0

Cykliczne spotkania robocze odbywają się w każdej gminie należącej do grupy Aglomeracji Wałbrzyskiej. Tym razem, w miniony poniedziałek, szefowie samorządów z grupy spotkali się w Marcinowicach.

Spotkanie Aglomeracji Wałbrzyskiej 1
Aglomeracja Wałbrzyska to porozumienie mające na celu realizację programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej. Dzięki temu instrumentowi, gminy przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej, będą mogły realizować wspólnie strategię rozwoju.
W ramach takiej współpracy na terenie gminy Marcinowice ma zostać zrealizowane m.in. priorytetowe zadanie, jakim jest budowa przedszkola gminnego.

W spotkaniu uczestniczyło większość włodarzy gmin, wchodzących w skład Aglomeracji Wałbrzyskiej. Miało ono charakter typowo roboczy. Poinformowano o zakończonych naborach na poszczególne konkursy, ilości złożonych wniosków oraz o konkursach, które zostaną ogłoszone we wrześniu. Prezydent Wałbrzycha zwrócił uwagę, aby składane wnioski były jak najlepszej jakości.

– Wnioski muszą być najlepsze z możliwych. Staramy się zrealizować nasze wspólne cele w 100%. Czy to będzie 99% czy 95% będzie zależeć od nas samych. Obym mógł powiedzieć, że zrealizowaliśmy je w 100% – mówił prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Gminy zrzeszone w Aglomeracji Wałbrzyskiej dbają o to, by inwestycje i przedsięwzięcia miały charakter uzupełniający się i wpływały na rozwój nie tylko danej gminy, ale całego regionu.

/opr.red/

zdjęcie UG Marcinowice

Poprzedni artykułStrefa Płatnego Parkowania: Doniesienie do prokuratury
Następny artykułAtrakcje na Festynie Rodzinnym w SP 105