Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Uratowali kolejny wagon

Uratowali kolejny wagon

0

Są specjalistami od rzeczy niemożliwych. Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej odnaleźli i zamierzają odnowić kolejny zabytkowy wagon. Poniemiecki BI29, liczący ponad 80 lat, przyjechał aż spod granicy z Ukrainą.

wagon 3

Wagon, który zbudowany został do przewożenia 56 pasażerów, po wycofaniu z eksploatacji został kupiony przez myśliwych z Horyńca Zdrój i przez 40 lat służył za magazyn paszy. Wczoraj miłośnicy kolei z Jaworzyny zabrali wagon na bocznicę w Pastuchowie. Operacja była trudna, konieczne było użycie dwóch dźwigów, które ustawiły wagon na platformie. „Zdobycz” przejechała ciężarówka przez całą Polskę i dołączyła do bogatej kolekcji, liczącej 11 wagonów, 4 lokomotywy i szynobus. Operację uwieczniła kamera TVN. Zdjęcia i filmy także na fanepage`u stowarzyszenia. Kliknij!

SMKJ nie tylko wynajduje niszczejące zabytki, ale także organizuje zawody i przejażdżki drezynowe, ratuje niszczejące linie kolejowe i współorganizuje akcje propagujące bezpieczeństwo na torach.

/red./

Zdjęcia z FB SMKJ

Poprzedni artykułBilety na lipcowe seanse w Cinema 3D [KONKURS]
Następny artykułFestiwal z organami w roli głównej