Strona główna Sport Inne Unihokeiści z Imbramowic błysnęli formą

Unihokeiści z Imbramowic błysnęli formą

0

Szkoła Podstawowa z Imbramowic była jedyną, która reprezentowały województwo dolnośląskie na XXIII Międzynarodowym Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku” w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Impreza sportowa odbyła się w Elblągu w dniach 27-29 maja.

unihokej

Festiwal jest największą imprezą w kraju i jedną z większych w Europie. Udział w nim wzięły 72 drużyn i aż 900 zawodników. Po dwóch dniach sportowych wrażeń, drużyny ze Szkoły Podstawowej z Imbramowic zajęły 11. miejsce w kategorii dziewcząt i 14. lokatę wśród chłopców. Na takich samych miejscach drużyny zostały sklasyfikowane wśród wszystkich szkół podstawowych w Polsce w roku szkolnym 2015/2016 w tej dyscyplinie. Poziom prezentowany przez nasze zawodniczki i zawodników był naprawdę bardzo wysoki. bardziej. Sam awans do Igrzysk Młodzieży Szkolnej to ogromny sukces imbramowickiego unihokeja. Zawodnicy już zapowiadają walkę o wyższe pozycje w przyszłym roku.

Drużyny z Imbramowic zagrały w składzie – dziewczęta: Wiktoria Kobel, Oliwia Kościelniak, Roksana Nowak, Sandra Skowrońska, Andżelika Klimala, Natalia Kroczak, Karolina Ciastoń, Sylwia Surzyn, Daria Kołacińska, chłopcy: Jakub Żywioł, Igor Kubanek, Kacper Schumann, Damian Dychus, Aleks Zajonz, Kacper Fita, Antoni Seruga, Jan Chlewicki, Kamil Sowroński. Opiekunami naszych drużyn byli Janusz Dominik i Renata Konior.

Poprzedni artykułŚwiebodzicki basen przed sezonem
Następny artykułMłody ŚKPR drugi w Komprachcicach