Strona główna Bez kategorii Świebodzicki basen przed sezonem

Świebodzicki basen przed sezonem

0

Na świebodzickim odkrytym basenie trwają przygotowania do nowego sezonu. W tym roku przygotowano niespodziankę dla najmłodszych pływaków – nowe brodziki. Metalowe, ośmiokątne niecki zastąpiły wysłużone, betonowe budowle.

brodziki (6)
Na terenie kąpieliska realizowana jest także stacja uzdatniania wraz z przyłączami do obu niecek oraz budowa nowych chodników wokół wszystkich basenów. Wykonawcy zapewniają, że do otwarcia sezonu zdążą.

A jest ono planowane na piątek, 24 czerwca, czyli ostatni dzień roku szkolnego i jednocześnie początek wakacji.

Liczymy, że pogoda pozwoli na otwarcie sezonu wraz z początkiem wakacji, ale sporo zależy także od wykonawców zadania – mówi Janusz Zieliński, prezes OSiR Świebodzice Sp. z o.o.

Wymiana brodzików to kolejny etap modernizacji kąpieliska przy ul. Rekreacyjnej. W I etapie objęła ona budowę zaplecza socjalnego – gastronomicznego wraz z infrastrukturą techniczną dla zespołu basenów (o powierzchni 712,4 m2 i kubaturze 1879,3 m3), a także montaż i przyłączenie nowej instalacji systemu uzdatniania wody. Wartość tego zadania to 3 mln zł.

Brodziki wraz ze stacją uzdatniania i przyłączami kosztowały miasto 670 tys. zł, budowa nowych chodników na powierzchni 1000 m2 to ponad 300 tys. zł.

/opr.red/

foto UM w Świebodzicach

Poprzedni artykułAlarm bombowy w skarbówce [FOTO/AKTUALIZACJA]
Następny artykułUnihokeiści z Imbramowic błysnęli formą