Strona główna Sport Jeździectwo Tryumf Brytyjczyków w Pucharze Narodów

Tryumf Brytyjczyków w Pucharze Narodów

0

Jedna sekunda stracona na crossie w CIC3* kosztowała utytułowanego zawodnika Michaela Junga utratę zwycięstwa podczas zawodów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW) na hipodromie w Morawie. Najważniejszy konkurs indywidualnie wygrał Ludwig Svennerstal na King Bobie (40,50 pkt), który przejechał próbę terenową bezbłędnie i w normie czasu, a następnie nie zrobił zrzutki na parkurze. Najbardziej utytułowany obecnie na świecie zawodnik niemiecki na koniu fischerTakinou zajął dopiero drugie miejsce z wynikiem (40,60 pkt).

SHT1

Młody Szwed po zakończonym konkursie nie krył radości. – W Strzegomiu po raz pierwszy w swojej karierze wygrałem międzynarodowe zawody na poziomie trzech gwiazdek – powiedział Ludwig Svennerstal.

Zwycięstwo w Strzegom Horse Trials czyni Szweda i King Boba pewniakami w narodowej ekipie na Igrzyska Olimpijskie. Także Michael Jung na pewno pojedzie do Brazylii i to najprawdopodobniej ze startującym w Strzegomiu fischerTakinou.

– Jestem bardzo zadowolony ze startu moich koni w Strzegom Horse Trials. Zawody jak zwykle zorganizowane były bardzo dobrze – powiedział Michael Jung, który do Strzegomia przywiózł swoje najlepsze wierzchowce.

Po bezbłędnym parkurze na trzecie miejsce z czwartego indywidualnie awansowała Brytyjka Rosalind Canter na koniu Allstar B (46,2 pkt), przyczyniając się do zwycięstwa ekipy z Wielkiej Brytanii (160,6 pkt.).

Pomimo kilku zrzutek na niedzielnym parkurze drugą pozycję w Pucharze Narodów utrzymali Włosi (173,9 pkt.), a trzecią ekipa belgijska (238,7 pkt.).

W niedzielę podczas próby skoków w CIC3* bezbłędny przejazd miał Paweł Spisak na koniu Banderas, choć po niezbyt udanej próbie ujeżdżenia i spóźnieniu na crossie zajął dopiero 19. miejsce. Zawodnik Galant Skibno jest pierwszy na liście rezerwowych jeźdźców WKKW do Rio.

W konkursie CCI3* w niedzielę wiele się działo. Po wycofaniu konia przez prowadzącego po crossie Niemca Hugo Lascheta przed skokami dwa pierwsze miejsca ex aequo zajmowała Irene Mia Hastrup na koniu Constantin M oraz Stefano Brecciaroli na Roulette B (oboje po 49,10 pkt.). Dunka nie ustrzegła się trzech zrzutek na parkurze i zajęła ostatecznie drugie miejsce (61,10 pkt.). Włoch na fantastycznej klaczy Roulette B nie popełnił błędów na przeszkodach, otrzymał tylko jeden punkt karny za przekroczenie normy czasu i z wynikiem 50,10 pkt. zwyciężył w konkursie.

Dla Stefano Brecciaroli był to jeden z ostatnich startów przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio. Na olimpiadę ma bowiem zakwalifikowane trzy konie, w tym Roulette B.

Dwaj Polacy, którzy ukończyli cross w CCI3*, przejechali niedzielny parkur z jedną zrzutką – Mariusz Kleniuk na Winonie oraz z dwoma zrzutkami Paweł Warszawski na Fuksji. Dało im to kwalifikacje do Mistrzostw Europy Seniorów, które w przyszłym roku rozegrane zostaną na hipodromie w Morawie.

W konkursie CCI2* bezbłędny parkur zapewnił zwycięstwo Niemce Beke Jankowski na ogierze Loucius 2 (48,30 pkt.). Prowadząca po crossie Holenderka Elaine Pen na wałachu Shady Grey miała jedną zrzutkę i spadła na drugą pozycję (52 pkt.). Trzeci był Francuz Francois Pons na wałachu Siam Taleyrandie (54,80 pkt.). Najlepszy z Polaków Ksawery Śniegucki na klaczy Kharisma zajął 12. miejsce (77,80 pkt.)

Łącznie w Strzegom Horse Trials wystartowało w tym roku w siedmiu międzynarodowych konkursach ponad 350 koni i ponad 200 zawodników z 20 krajów. Wiele z nich zobaczymy niebawem na Igrzyskach w Rio.

Poprzedni artykułDwulatek wypadł z okna [AKTUALIZACJA]
Następny artykułRemont skrzyżowania przesunięty