Strona główna Bez kategorii Remont skrzyżowania przesunięty

Remont skrzyżowania przesunięty

11

Chęci są, ale nie ma pieniędzy. Brakiem funduszy uzasadnia prezydent Świdnicy przesunięcie zapowiadanej na ten rok gruntownej przebudowy skrzyżowania ulic Wodnej i Mieszka I.

Wodna 4

Skrzyżowanie jest niezwykle kolizyjne i niebezpieczne, szczególnie dla pieszych. To trasa, którą pokonują dzieci do Szkoły Podstawowej numer 6 i Gimnazjum nr 4. Wchodzących na przejścia pieszych kierowcy często nie są w stanie dostrzec. – Skrzyżowanie zostanie w 2016 roku gruntownie przebudowane – mówiła portalowi Swidnica24.pl Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka UM w Świdnicy w październiku 2015 roku. – Gotowa jest już dokumentacja, czekamy w tej chwili na pozwolenie na budowę.

Pozwolenie na budowę już jest – dowiadujemy się z odpowiedzi prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej na interpelację radnego Marka Marczewskiego. „Niestety, koszty tej inwestycji są tak duże, że nie uda się jej zrealizować w ramach budżetu na 2016 rok” – pisze prezydent i dodaje, że trwają poszukiwania środków. Deklaruje również, że jeśli nie uda się znaleźć zewnętrznego źródła finansowania, przebudowa zostanie zrealizowana, postara się, aby środki znalazły się w budżecie miasta na 2017 rok.

Inwestycja jest szacowana na 2 miliony złotych.

/asz/

Poprzedni artykułTryumf Brytyjczyków w Pucharze Narodów
Następny artykułKobieta w ciąży porażona piorunem