Tenisiści zmierzyli się w Memoriale Bogdana Szymańskiego

0

Na szczęście deszczowe chmury omijały korty z daleka. Przy optymalnej pogodzie i rewelacyjnej frekwencji 19 czerwca w Świdnicy został rozegrany 4. Memoriał Bogdana Szymańskiego w tenisie ziemnym.

tenis 2016 (2)

Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach: gier singlowych i deblowych. Turniej singlowy masters to rywalizacja 8 najlepszych zawodników z aktualnego rankingu świdnickiego. Natomiast w grach deblowych, które zgromadziły aż 18 par walczyły ze sobą losowo wybrane pary. W obu przypadkach gry odbywały się systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań. Organizatorem imprezy jest co roku Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Tenis Fan Klub. Jednymi ze sponsorów nagród byli: Bank Zachodni WBK, Fundacja Łączy nas Football oraz Firma Jako. Impreza rozpoczęła się o godz. 9.00. A tak duża frekwencja spowodowała, że ścisłe finały kończyły się przed godz. 20.00. Oficjalnego otwarcia o godz. 12.00 dokonała pani Małgorzata Szymańska, żona pana Bogdana oraz dyrektor ŚOSIR pan Jerzy Żądło

Przebieg wielu spotkań był bardzo zacięty szczególnie w grach deblowych. Ostatecznie w deblu zwyciężyła para Mariusz Misiek i Jacek Angrys pokonując w finale Roberta Kurowskiego i Adama Mądrzaka 7-5. O trzecie miejsce walka stoczyła się pomiędzy teamem Orzechowskich. Tata i syn Jacek i Piotr Orzechowscy przegrali z parą Marek Orzechowski i Bogdan Grzebielski. W singlu tytuł mistrza Świdnicy utrzymał Mateusz Kwinta, który w finale wygrał 6-3, 6-3 z Sebastianem Kalembą. Po bardzo wyrównanym meczu o miejsce trzecie pomiędzy Andrzejem Pawłowskim i Michałem Kozłowskim w tie-breaku lepszy okazał się ten pierwszy.

Na zakończenie dla najlepszych w obu kategoriach przygotowane były puchary, statuetki, pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Wśród pozostałych uczestników memoriału rozlosowano drobne nagrody sportowe ufundowane przez ŚOSIR. Organizatorzy przygotowali również wspólne grillowanie. Nad całością czuwali Stasiu Seweryn i Zbyszek Rosłoński. Stroną przebiegu rozgrywek zajmował się Waldi Kurek.